لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

بررسی پرونده یالثارات در هیات نظارت در پی توهین به یک مقام زن در دولت روحانی


شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان
شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری ایران در امور زنان

در پی اصرار نشریه وابسته به حزب الله ایران به توهین به یک مقام زن در دولت روحانی، وزیر ارشاد جمهوری اسلامی از بررسی پرونده نشریه یالثارات در جلسه دوشنبه آینده هیات نظارت بر مطبوعات خبر داد.

علی جنتی روز سه‌شنبه ۸ دی با اعلام این خبر به خبرگزاری ایرنا گفت که این نشریه پیش از این سه بار تخلف داشته و تذکر گرفته و قرار بود در صورت تکرار تخلف، لغو امتیاز شود.

نشریه یالثارات که امتیاز آن به موسسه انصار حزب الله تعلق دارد، در دو شماره جداگانه مطالب توهین آمیزی را درباره شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان رئیس جمهوری ایران نوشت. این مطالب که شامل توهین جنسیتی به خانم مولاوری بود از نظر حمله به یک عضو دولت در یک نشریه داخلی، در تاریخ جمهوری اسلامی بی سابقه بود.

نشریه یالثارات ابتدا مطلب توهین آمیزی را در سرمقاله خود منتشر کرد و در پی واکنش شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور ایران به توهین جنسیتی در این نشریه، سایت این نشریه دوباره روز دوشنبه ۷ دی به انتشار مجدد آن مطلب پرداخت.

در مطلبی که با عنوان "دیوار شکسته و زن سلیطه" در وبسایت یالثارات منتشر شده، خانم مولاوردی "همپالگی" برخی فعالان حقوق زنان خوانده شده که در این مطلب با عنوان "فاحشه" از آنها یاد شده است.

یالثارات در مطلبی که در پاسخ به واکنش خانم مولاوردی منتشر کرده خطاب به او نوشته که اگر از توهین این نشریه به "همپالگی‌های" خود ناراحت است از کشور خارج شود.

یالثارات در مطلب قبلی، با اشاره به انتقاد خانم مولاوردی از برخوردهای قهرآمیز با پوشش زنان، معاون رئیس جمهور ایران را "زن فمینیست عضو ارشد تشکیلات برانداز و منحل شده مشارکت" معرفی کرد و نوشت که او و همکارانش در دولت "با برخورد با زنان و لو با عریانی کامل آشکار شوند" مخالف هستند.

این نشریه در مطلب بعدی با تاکید بر نوشته پیشین پرسیده که آیا فمینست بودن خانم مولاوردی شک و شبهه‌ای هست یا در عضویت رسمی وی در "حزب برانداز و منحله مشارکت معلوم‌الحال؟" در پایان مطلب نیز آمده که باید از دیوار شکسته و زن سلیطه ترسید.

معاون امور زنان رئیس جمهوری ایران در واکنش به این اقدام نشریه یالثارات در کانال تلگرام خود ادبیات این نشریه را نشانگر هزینه ها و مخاطرات مشارکت اجتماعی و سیاسی زنان در کشور دانسته است.

به اعتقاد او نشریه وابسته به انصار حزب الله با این مطلب در پی "زهرچشم" گرفتن بوده تا "زنان یادشان نرود معاون رئیس‌جمهوری هم که باشند از تیغ تیز تخریب‌ها در امان نیستند".

XS
SM
MD
LG