لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۷

شهردار سابق رشت با هدیه به خودش سوژه شد؛ سازمان بازرسی واکنش نشان داد


فرامرز جمشیدپور، سرپرست سابق شهرداری رشت
فرامرز جمشیدپور، سرپرست سابق شهرداری رشت

اقدام عجیب سرپرست سابق شهرداری رشت که به خودش نامه نوشته بود، همچنان سوژه محبوب شبکه‌های اجتماعی است و رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز درباره آن اظهارنظر کرده است.

فرامرز جمشیدپور، سرپرست سابق شهرداری رشت که همزمان معاون شهردار نیز بوده، از جایگاه معاونت به سرپرست شهرداری (یعنی خودش) نامه نوشته بود و درخواست کرده بود تا خانه‌ای در اختیارش قرار بگیرد. آقای جمشیدپور در انتهای نامه خودش، از جایگاه سرپرست شهرداری با این تقاضا موافقت کرده است!

افشای این نامه با واکنش گسترده کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد و فرامرز جمشیدپور نیز در اولین واکنش این نامه را «محرمانه» دانست و از مسئولان خواست تا با « ولنگاری‌ها درفضای مجازی» برخورد کنند.

اما ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور روز چهارشنبه عنوان کرد که اقدام سرپرست شهرداری خلاف قانون بوده و چون او دارای خانه بوده، نمی‌توانسته خانه دولتی دریافت کند.

انعکاس گسترده این ماجرا در شبکه‌های اجتماعی باعث اعتراض اعضای شورای شهر رشت نیز شده و فرهام زاهد با اشاره به مورد «تمسخر» قرار گرفتن رشت خواستار «برخورد جدی» و جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی شده است.

متن نامه جنجالی را در این توییت می‌توانید ببینید:

دو نمونه از شوخی‌های پرشماری که با نامه‌نگاری شهرداری رشت شده:

شوخی تصویری روزنامه قانون که نامه شهردار رشت را برای احمدی‌نژاد، قالیباف، محمدرضا عارف، حسن روحانی، مصطفی میرسلیم، اسفندیار رحیم مشایی و عباس جدیدی شبیه سازی کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG