لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

احراز هویت یک کشته‌ دیگر سرکوب معترضان در ایران: ابوالفضل آدینه زاده، ۱۶ ساله از مشهد


گفته شده ابوالفضل آدینه زاده تنها ۱۶ سال داشت و توسط ماموران در مشهد کشته شد.
گفته شده ابوالفضل آدینه زاده تنها ۱۶ سال داشت و توسط ماموران در مشهد کشته شد.

برخی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران هویت یکی دیگر از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر در ایران را احراز کردند. به گفته این منابع «ابوالفضل آدینه زاده»، ۱۶ ساله، روز شنبه ۱۶ مهر در شهر مشهد کشته شد.

پیشتر، حساب توئيتری «کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان» در گزارشی که روز شنبه منتشر کرد نوشته بود که یک نوجوان ۱۶ ساله مقابل در شمالی دانشگاه فردوسی مشهد هدف تفنگ ساچمه‌ای قرار گرفته و بعد از انتقال پیکر مجروح او، در بیمارستان جان باخت. ابتدا گفته شده بود که در جیب او یک کارت بانکی به نام «ابوالفضل بدیع» وجود داشته اما درباره هویت و نام او تردید وجود داشت.

نیما قدک‌پور خبرنگار مقیم اروپا روز سه‌شنبه در توئیتر خود اطلاعات بیشتری از این قربانی حملات ماموران به معترضان منتشر کرد. او نوشت:‌ ابوالفضل آدینه زاده تنها ۱۶ سال داشت. شنبه ظهر مقابل دانشگاه فردوسی مشهد، ۲۴ تیر ساچمه ای می خورد و به گفته خانواده با «پیکری پاره پاره» به بیمارستان انتقال پیدا می کند. ساعتی بعد جان می دهد.

به گفته این روزنامه‌نگار، خانواده ابوالفضل آدینه زاده را تهدید کرده‌اند که تنها در صورت پذیرفتن اینکه «بسیجی» بوده پیکرش را تحویل‌بدهند.

این روایت از سوی برخی دیگر از روزنامه‌نگاران مورد توجه و نشر قرار گرفته است. صدای آمریکا به طور مستقل نمی‌تواند این اطلاعات را تائید کند.

از آغاز اعتراضات بیش از سه هفته پیش، فیلم‌های زیادی از تیراندازی ماموران به سوی مردم معترض منتشر شده است.

در حالیکه پلیس مدعی است از سلاح جنگی استفاده نکرده، سازمان حقوق بشر ایران که مقر آن در نروژ است، تا روز پنجشنبه ۲۱ از کشته‌شدن دست‌کم ۲۱ نفر توسط ماموران خبر داده است.

XS
SM
MD
LG