لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۵

وکیل ماشالله کرمی، پدر معترض اعدام‌شده: حکم موکلم هنوز ابلاغ نشده است


ماشالله کرمی، پدر معترض اعدام‌شده
ماشالله کرمی، پدر معترض اعدام‌شده

وکیل ماشالله کرمی، پدر دادخواه، اعلام کرد دادگاه انقلاب هنوز حکم موکلش را به او ابلاغ نکرده است.

علی شریف‌زاده اردکانی روز سه‌شنبه، اول خرداد، در صفحه «ایکس» نوشت: «حکم دادگاه انقلاب ماشالله کرمی هنوز به بنده ابلاغ نشده است و اتهام کلاهبرداری صحیح نمی‌باشد و دو اتهام پولشوئی و تحصیل مال از طریق نامشروع در دادگاه کیفری ۲ نظرآباد در حال رسیدگی میباشد و حکمی صادر نشده است.»

این اظهارنظر پس از آن است که برخی منابع از صدور احکام شش سال حبس و مصادره کلیه‌ اموال ماشالله کرمی از سوی دادگاه‌های انقلاب و کیفری خبر داده بودند.

ماشالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی، معترض اعدام شده، روز ۳۱ مرداد سال گذشته بازداشت و ماموران حکومتی تمام لوازم الکترونیکی او را ضبط و کارت‌های بانکی خانواده‌اش را مسدود کردند.

محمدمهدی کرمی در جریان اعتراضات سراسری «زن، زندگی، آزادی» روز ۱۷ دی ‌ماه ۱۴۰۱ به اتهام قتل یک عضو بسیج به نام روح الله عجمیان اعدام شد.

علی شریف‌زاده اردکانی پیشتر جلسه دادگاه ماشالله کرمی در روز ۴ اردیبهشت را مثبت ارزیابی کرده و گفته بود پس از گذشت هشت ماه از بازداشت موکلش «فرصت مناسبی برای دفاع » از او پیدا کرده و «قاضی به حرف‌های‌مان گوش کرد».

این دادگاه برای رسیدگی به دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی کشور» در پرونده ماشالله کرمی برگزار شده بود.

بر پایه گزارش‌ها، در طول بازداشت ماشالله کرمی، خانواده‌اش بارها مورد آزار و اذیت نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

نهادهای حقوق بشری بارها اقدام مراجع اطلاعاتی و قضایی جمهوری اسلامی در اعمال فشار بر دادخواهان و خانواده‌های جان‌باختگان اعتراضات سراسری را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG