لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۵

دادگستری گزارش سازمان آتش‌نشانی را تائید کرد؛ بیمارستانی که ابراهیم رئیسی افتتاح کرد، ناایمن است


رئیسی، افتتاح بیمارستان مهدی
رئیسی، افتتاح بیمارستان مهدی

رئیس کل دادگستری استان تهران با تایید گزارش سازمان آتش‌نشانی درباره ساختمان «کلینیک ۱۰۰۰ تخت‌خوابی مهدی» در تهران اعلام کرد این مرکز پزشکی در شرایط و وضعیت ناایمن قرار دارد.

به گزارش انتخاب، علی القاصی‌مهر با اشاره به مکاتبه اخیر خود با وزیر بهداشت گفت: «در راستای پیگیری گزارش سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وضعیت ساختمان‌های ناایمن، این موضوع مهم در دستور کار شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران قرار گرفت و ساختمان بیمارستان جدیدالاحداث ۱۰۰۰ تختخوابی از مجموعه‌های تحت نظر وزارت بهداشت، ناایمن تشخیص داده و نسبت به رفع مشکلات آن دستور داده شد.»

القاصی‌مهر در نامه خود به بهرام عین‌اللهی تاکید کرده است که کلینیک تازه‌تاسیس مهدی در اتوبان چمران تهران، به دلیل رعایت نکردن ضوابط ایمنی و آتش‌نشانی در صورت بروز آتش سوزی یا سایر حوادث می‌تواند باعث خسارات مالی و تلفات جانی گسترده شود.

پایگاه اطلاع رسانی دولت ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ اعلام کرد «بیمارستان هوشمند حضرت مهدی» با حدود ۱۰۰۰ تخت بیمارستانی، در راستای ارائه خدمات «در تراز استانداردهای جهانی با مجموعه‌ای منحصر به فرد از امکانات با حضور ابراهیم رئیسی افتتاح شده است.»

اواخر هفته گذشته و همزمان با سفر ابراهیم رئیسی به اندونزی، رسانه‌های دولتی اعلام کردند که جمهوری اسلامی ۱۲ بیمارستان را در این کشور تجهیز خواهد کرد.

عبدالله گنجی عضو سابق شورای اطلاع رسانی دولت در واکنش به این خبر در توییترش نوشت :«ایران تحریم شده و در محاصره حداکثری، ۱۲ بیمارستان را در اندونزی تجهیز می کند! جالب نیست؟ افتخار ندارد؟.»

XS
SM
MD
LG