لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۱

بیانیه سه معلم زندانی: «توبیخ، تبعیض و زندان» مانع مطالبه‌گری نمی‌شود 


محمود‌ صدیقی‌پور، انوش عادلی و عزیز‌ قاسم‌زاده سه معلم زندانی
محمود‌ صدیقی‌پور، انوش عادلی و عزیز‌ قاسم‌زاده سه معلم زندانی

سه معلم زندانی به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم، اعلام کردند که «توبیخ، تبعیض و زندان»، هرگونه «مسیر مطالبه‌گری» را مسدود نخواهد کرد.

محمود‌ صدیقی‌پور، انوش عادلی و عزیز‌ قاسم‌زاده سه معلم زندانی در بیانیه‌ای از بند میثاق زندان لاکان رشت که نسخه‌ای از آن به «صدای امریکا» رسیده، به مناسبت اول ماه می (روز جهانی کارگر) و ۱۲ اردیبهشت (روز معلم) اعلام داشتند که این روزها، «روزهای نمادین» برای «وحدت و همبستگی» کارگران و معلمان و «اصرار بر مطالبه‌گری کنونی» است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما معلمان زندانی همچنان بر «خواسته‌های صنفی و مطالبه‌گری معلمانه» خود تأکید می‌ورزبم و «ایمان راسخ داریم» برای تحقق «جهانی بهتر و ایرانی عادلانه»، تحقق این مطالبات «خیر عمومی» را به همراه خواهد داشت.

این سه معلم زندانی، اعضای «هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان» هستند که بهمن‌ماه ۱۴۰۱ حکم «یکسال حبس تعزیری» آنها به اتهام «تبلیغ علیه نظام» توسط شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان گیلان تایید و اجرایی شد.

این بیانیه مشترک از زندان لاکان رشت، تأکید دارد که «توبیخ، تبعیض و زندان»، هرگونه «مسیر مطالبه‌گری» را «مسدود نخواهد کرد» بلکه بر روند مطالبه‌گری برای رسیدن به خواسته‌های به حق و قانونی؛ «یاری بیشتر خواهد رسانید.»

بنا بر اعلام شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان، این سه معلم زندانی هنگام بازداشت در خردادماه ۱۴۰۱ مورد «ضرب و شتم» و «توهین» قرار گرفتند که هیچگاه به شکایت آنها از پلیس اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی در این رابطه، به سرانجامی نرسید.

XS
SM
MD
LG