لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۲

مذاکره وزیران خارجه ایران و لبنان در تهران برای تحکیم روابط


سفر محمود احمدی نژاد به لبنان در اکتبر ۲۰۱۰ موجب نگرانی بیشتر کشورهای جهان از نفوذ هرچه بیشتر ایران در لبنان شد
سفر محمود احمدی نژاد به لبنان در اکتبر ۲۰۱۰ موجب نگرانی بیشتر کشورهای جهان از نفوذ هرچه بیشتر ایران در لبنان شد

علی شامی وزیر امور خارجه لبنان در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی با علی اکبر صالحی همتای ایرانی خود گفتگو کرده است. طرفین همچنین در جهت بهبود همکاری های کنسولی و روادیدی بحث و تبادل نظر کردند.

در بحبوحه نگرانی کشورهای غربی از ارتباط ایران با گروه حزب الله لبنان، وزیران خارجه دو کشور در تهران ملاقات و برای تحکیم روابط ایران و لبنان مذاکره کردند. بر اساس گزارش رسانه های خبری ایران، علی شامی وزیر امور خارجه لبنان در خصوص تحولات منطقه ای و بین المللی با علی اکبر صالحی همتای ایرانی خود گفتگو کرده است.

به گفته رسانه های ایران، طرفین همچنین در جهت بهبود همکاری های کنسولی و روادیدی بحث و تبادل نظر کردند. آقای شامی از آقای صالحی برای دیدار از بیروت دعوت کرد.

کشورهای غربی و اسرائیل از نفوذ فزاینده ایران در حزب الله ، که یک گروه سیاسی در لبنان و دشمن اسرائیل است ، ابراز نگرانی کرده اند. اسرائیل در ماه های گذشته گفته است جلوی چند کشتی حامل سلاح از ایران برای ستیزه گران حزب الله در لبنان را گرفته است.

وزیر امور خارجه لبنان به همراه چند شخصیت دیگر از کشورهای ترکمنستان ، آذربایجان ، قزاقزستان ، قرقیزستان ، عراق ، آلبانی و ترکیه برای دومین سال، در مراسم عید نوروز که از سوی دولت ایران برگزار شده است، شرکت کرده اند.

XS
SM
MD
LG