لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

آیت الله خامنه‌ای: می‌خواهند جنگ نیابتی را به مرزهای ایران بکشانند


رهبر جمهوری اسلامی ایران برخی کشورهای منطقه خلیج‌فارس را متهم کرد که تلاش دارند «جنگ نیابتی در منطقه» را به مرزهای ایران بکشانند.

خبرگزاری‌های ایران گزارش دادند که آیت الله علی خامنه‌ای، روز چهارشنبه ۳۰ اردیبهشت دریک سخنرانی در تهران، هشدار داد که اگر جنگ نیابتی در منطقه به مرزهای ایران برسد با واکنش شدید ایران روبرو خواهد شد.

ایران و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان، یکدیگر را به دامن زدن به جنگ داخلی در سوریه، عراق و یمن و حمایت از گروه‌های رقیب متهم می‌کنند.

آیت الله خامنه‌ای که در دانشگاه امام حسین تهران سخنرانی می‌کرد، درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نیز گفت: «ایران اجازه نمی‌دهد از هیچیک از مراکز نظامی‌اش هیچگونه بازرسی از سوی بیگانگان انجام شود.» او اضافه کرد که اجازه نمی‌دهد دانشمندان هسته‌ای مورد بازجویی قرار بگیرند.»

ایران در تفاهم هسته ای لوزان، متعهد شده است با پذیرش داوطلبانه پروتکل الحاقی امکان دسترسی به مراکز هسته‌ای خود را به کارشناسان آژانس بین‌المللی اتمی بدهد.

ایران و شش قدرت جهانی قرار است تا پایان روز نهم تیرماه به توافقی جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران برسند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران با اعلام حمایت از تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای بارها گفته است که به نتیجه این مذاکرات به دلیل آنچه «زیاده خواهی» و «غیر قابل اعتماد» بودن طرف مقابل خوانده، امیدی ندارد.

XS
SM
MD
LG