لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۵

هفتمین روز اعتصاب در هفت تپه| معترضان خواهان آزادی کارگران زندانی و بازگشت به کار اخراجی‌ها هستند


عکس آرشیوی از اعتراضات کارگران هفت تپه
عکس آرشیوی از اعتراضات کارگران هفت تپه

کارگران نیشکر هفت تپه در هفتمین روز از اعتصاب خود روز یکشنبه ۷ مهرماه مقابل درب مدیریت این شرکت تجمع کردند.

اعتصاب کارگران هفت تپه در حالی امروز یکشنبه وارد هفتمین روز از این اعتراضات شده‌ که این کارگران خواستار لغو خصوصی سازی، آزادی کارگران زندانی و لغو احکام صادره علیه اسماعیل بخشی و محمد خنیفر کارگران بازداشت شده و بازگشت به کار ۲۱ کارگر اخراجی این شرکت هستند.

احکام سنگین ۱۴ سال زندان برای اسماعیل بخشی و ۶ سال زندان برای محمدخنیفر کارگران هفت تپه تا کنون انتقادهای بسیاری را به همراه داشته است.

دور جدید اعتراضات کارگران هفت تپه از اول مهرماه آغاز شده است، پیشتر سندیکای کارگران هفت تپه گزارش داده بود برخی از کارگران معترض به «کسر حقوق، درج اخطار در پرونده و کاهش مدت قرارداد کاری کارگران و احضار کارگران به پلیس امنیت» تهدید شده‌اند.

با این حال این اعتراضات همچنان از سوی کارگران هفت تپه ادامه دارد.

اعتراضات کارگران هفت تپه از سال ۹۷ به صورت گسترده آغاز شد ولی این اعتراضات با برخورد امنیتی و قضایی از سوی حکومت روبرو شد. اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه از جمله کارگرانی بود که پس از بازداشت، اعلام کرد مورد شکنجه قرار گرفته است و برای دومین بار بهمن ماه سال گذشته دستگیر شد.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. وزارت خارجه آمریکا نیز در پیامی گفته بود که رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG