لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۶

گمانه زنی احمد خاتمی درباره انتخاب رئیس مجلس خبرگان


احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان، رئیس آینده این مجلس را فردی از جنس مشکینی، محمد یزدی و مهدوی کنی دانست.

احمد خاتمی در گفت و گو با شبکه العالم، درباره شروع رایزنی‌ها درباره ریاست آینده مجلس خبرگان گفت: "هنوز کاری در این زمینه صورت نگرفته است اما با توجه به این که برای انتخاب هیات رئیسه، چهار بار انتخابات وجود خواهد داشت، دست کم در دو سال اول از جنس آیت الله مشکینی، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله یزدی و امثال اینها خواهد بود."

محمد یزدی که در انتخابات اخیر از ورود به مجلس خبرگان باز ماند از چهره‌های اصولگراست که پس از درگذشت مهدوی کنی جانشین او شد.

احمد خاتمی در ادامه تاکید کرد که کاندیدای ریاست مجلس خبرگان نیست.

او گمانه زنی درباره ریاست چهره‌هایی مانند احمد جنتی، شاهرودی، حسن روحانی، اکبر هاشمی رفسنجانی و امامی کاشانی در مجلس خبرگان را ساخته و پرداخته رسانه‌ها و گروه‌ها و گاه با هدف جوسازی دانست.

مجلس خبرگان پنجم قرار بود اسفند ماه امسال آغاز به کار کند اما خبرگان کنونی آغاز آن را به تعویق انداخت. وزارت کشور ایران اعلام کرده است زمان آغاز به کار مجلس جدید خبرگان به تصمیم هیات رئیسه آن بستگی دارد.

در انتخابات هفتم اسفندماه، اکبر هاشمی رفسنجانی رتبه نخست در تهران را بدست آورد. او پس از اعتراض به سرکوب گسترده حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی در سال ۱۳۸۸ از سوی اصولگرایان حامی آیت الله خامنه ای، تحت فشار قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG