لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۹

هشدار تند خانه سینما: «سینماگران آزاد نشوند اعتصاب می‌کنیم»


خانه سینما
خانه سینما

رسانه‌های ایران از بیانیه تند و غیر‌منتظره خانه سینما در واکنش به اتفاقات اخیر و بازداشت و احضار سینما گران خبر دادند.

در متن این بیانیه آمده است: «خانه سینمای ایران در اعتراض به ادامه خشونت‌ها علیه مردم ایران و بدلیل احضار و بازداشت پی در پی اعضای خود هشدار می‌دهد، در صورتی که تهدیدها و بازداشت‌ها پایان نیافته و سینماگران بازداشت شده آزاد نشوند، از اعضای خود خواهد خواست دست به اعتصاب زده ، از همکاری با پروژه های سینمایی و تلویزیونی خودداری کرده و در برابر سازمان سینمایی تحصن کنند.

جمع زیادی از بازیگران و سینماگران نیز با انتشار متنی از مقامات مسئول خواسته‌اند تا دو بازیگر دستگیر شده در روزهای اخیر آزاد شوند. این هنرمندان با انتشار یک متن از پیش منتشر شده، خواستار آزادی فوری هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی شدند.


خانه موسیقی نیز روز گذشته ضمن محکوم کردن بازداشت اهالی موسیقی در بیانیه‌ای نوشت: « با احترام به تمام اهالی شریف موسیقی ایران و درک نگرانی‌ها و دغدغه‌های به حق شما دوستان، خانه موسیقی ایران تا لحظه آزادی تمام هنرمندان لحظه‌ای از تلاش دست بر نخواهد داشت.»

این بیانیه‌ها یک روز پس از بازداشت هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی منتشر شده است که به باور بسیاری شروع برخورد تند با چهره‌های شناخته شده است.

وزیر کشور نیز روز گذشته تاکید کرده بود که شخصیت‌ها و گروه‌های شناخته‌شده در حوزه‌های مختلف باید نسبت به اعتراضات موضع‌گیری شفاف انجام دهند.

از طرفی روز شنبه نیز خبرگزاری ایرنا اعلام کرد تعدادی از سلبریتی‌ها و هنرمندان به دلیل حمایت از معترضان و اقدامات غیرقانونی در کشور، با حکم دادگاه از دریافت خدمات اجتماعی منع شدند.

XS
SM
MD
LG