لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۶

همسر مهدی کروبی می گوید جان همسرش در خطر است


Вечер памяти 22 июня в американской столице
Вечер памяти 22 июня в американской столице

فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی، از رهبران مخالفان حاکمیت در ایران به سایت سحام نیوز که اخبار مربوط به مهدی کروبی را منتشر می کند گفت امکان ریزش ساختمان محل حصر آقای کروبی وجود دارد و ماموران توجهی به این موضوع ندارند. خانم کروبی همچنین درباره وضعیت نگهداری همسرش و برخورد ماموران وزارت اطلاعات با او ابراز نگرانی کرده است.

فاطمه کروبی، روز یکشنبه در دیدار با گروهی از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب ۱۳۵۷ گفت همسرش مهدی کروبی در ساختمانی قدیمی و بطور انفرادی زندانی شده است. خانه ای که اخیرا ساختمان کناری آن هم تخریب شده و با گود کردن چند طبقه هر لحظه امکان ریزش ساختمان محل حصر آقای کروبی وجود دارد.

خانم کروبی گفته که بارها این موضوع را به ماموران هشدار داده و خواستار انتقال آقای کروبی به مکانی امن شده اما ماموران عامدانه بی توجهی می کنند و «به نگرانی خانواده و کارشناسان فنی توجه نمی کنند و بنظر می رسد سناریویی برای آقای کروبی نوشته اند».
مهدی کروبی بهمراه میر حسین موسوی، دیگر کاندیدای عمده انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ از بهمن ماه ۱۳۸۹ و در پی اعلام راهپیمایی عمومی در حمایت از جنبشهای اعتراضی در دنیای عرب در حصر خانگی قرار گرفته اند.

سایت سحام نیوز ، نزدیک به مهدی کروبی که گزارش دیدار خانم کروبی با زندانیان سیاسی پیش از انقلاب ۵۷ را منتشر کرده از قول خانم کروبی نوشته که ماموران وزارت اطلاعات ایران برخورد توهین آمیزی با آقای کروبی و خانواده اش دارند و خانواده آقای کروبی از دو هفته پیش تاکنون موفق به دیدار با او نشده اند.

مهدی کروبی از زمان اتنتشار پیامش در مورد انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در ایران ممنوع الملاقات است. او دو هفته پیش در ملاقات با همسرش اظهاراتی را درباره انتخابات پیش روی مجلس ایراد کرد. او از جمله خطاب به مردم ایران گفت: «می خواهند انتخاباتی فرمایشی و دستوری ترتیب دهند. آقایان هیچ اعتقادی به رای مردم ندارند و از هم اکنون خود را برای برگزاری انتخاباتی فرمایشی آماده می‌کنند».

این پیام را فاطمه کروبی از قول همسرش منتشر کرد و از آن زمان تاکنون اجازه ملاقات با همسرش به وی داده نشده است.

XS
SM
MD
LG