لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۸

رونمایی قوه قضائیه ایران از یک «سلطان» دیگر؛ این‌بار سلطان لوازم پزشکی


در هفته های اخیر مقام های قضایی به بهانه مبارزه با فساد مالی، چند چهره نزدیک به حکومت را با احکام سنگین و بعضا اعدام مجازات کردند. قوه قضاییه ایران در ماههای گذاشته با گذاشتن عنوان «سلطان»‌ آنها را عامل فساد گسترده در ایران معرفی کرد. تازه ترین اقدام قوه قضاییه معرفی یک «سلطان» دیگر، این‌بار در حوزه لوازم پزشکی است.

غلامحسین محسنی اژه ای از محکومیت قطعی یک زن و شوهر پزشک به ۳۰ سال زندان خبر داد که پیشتر به اتهام قاچاق لوازم پزشکی محاکمه شده بودند.

سخنگوی قوه قضائیه یکشنبه ۱۶ دی اعلام کرد حمیدرضا جان‌قربان، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس و ۱۲۰ میلیارد تومان جزای نقدی، و آزاده سجادیه (همسر حمیدرضا جان‌قربان) به همین اتهام به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

نقش داشتن در صنف لوازم پزشکی موجب شد که رسانه ها به این زن و شوهر «لقب سلطان لوازم پزشکی» بدهند؛ لقب سلطان پیشتر به متهمان مالی چون سلطان سکه و سلطان قیر داده شده بود.

در روزهای گذشته احمد خسروی وفا رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز گفته بود که این دو تن که در قاچاق پروتز و ایمپلنت‌های اسکلتی نقش داشته اند متهم به اخلال در نظام اقتصادی کشور بوده و محکوم شده اند.

وزیر خارجه آمریکا پیش از این در چند توئیت به مقام های جمهوری اسلامی هشدار داده بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند و ثروت مردم را صرف حمایت از تروریست ها می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG