لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

اژه ای: مدرکی دال بر بازداشت سعید زینالی‌زاده وجود ندارد


پدر سعید زینالی زاده در تجمعی در مقابل زندان اوین شرکت کرد
پدر سعید زینالی زاده در تجمعی در مقابل زندان اوین شرکت کرد

سخنگوی قوه قضائیه ایران اعلام کرد که مدرکی دال بر بازداشت سعید زینالی‌زاده وجود ندارد. این نخستین واکنش رسمی قوه قضائیه درباره دستگیری آقای زینالی‌زاده در ۱۷ سال گذشته است.

در حالی که خانواده سعید زینالی‌زاده اصرار دارند که او در حوادث پس از حمله به کوی دانشگاه در سال ۱۳۷۸ بازداشت شده است، غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه ۱۳ دی به خبرنگاران گفت که مدرکی که ثابت کند آقای زینالی زاده بازداشت شده است، وجود ندارد.

به گفته آقای اژه ای "اگر مقام یا سازمان امنیتی اعلام کرده که او را بازداشت کرده، بگویید تا پیگیری کنم؛ اما بازداشت او تا کنون ثابت نشده است."

این در حالی است که پدر و مادر آقای زینالی زاده بارها اعلام کرده اند که فرزندشان در تاریخ ۲۳ تیر ۷۸ در حضور مادرش دستگیر شده است.

سعید زینالی‌زاده از دانشجویانی بود که بنا بر گزارش ها، در پی اعتراضات دانشجویی ۱۸ تیر ماه ۱۳۷۸ در کوی دانشگاه تهران، که در اعتراض به تعطیلی روزنامه سلام صورت گرفت، دستگیر شد.

مادر او به وبسایت "روز آنلاین" گفته بود که سعید سه ماه پس از بازداشت به خانه زنگ زده و گفته بود که در زندان است. ضمن این که معاون زندان اوین نیز زندانی بودن او را تا سال ۱۳۸۱ تایید کرده بود.

در آخرین رویداد، پدر سعید زینالی زاده که در ادامه پیگیری برای یافتن فرزندش در تجمعی در مقابل زندان اوین حضور یافته بود، اواخر آبان دستگیر و پس از چند روز آزاد شد.

XS
SM
MD
LG