لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۸

اعتراض شیرین عبادی به بدرفتاری مسولان زندان با نرگس محمدی


انتقال نرگس محمدی از زندان به بیمارستان در سال ۹۱
انتقال نرگس محمدی از زندان به بیمارستان در سال ۹۱

شیرین عبادی به بستن دست و پای نرگس محمدی به تخت بیمارستان که موجب تشدید بیماری عصبی او شده، اعتراض کرد.

شیرین عبادی، رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح روز جمعه با انتشار اطلاعیه‌ای آخرین وضعیت نرگس محمدی، فعال مدنی زندانی را تشریح کرد.

در این اطلاعیه آمده که خانم محمدی به صورت بسته شده به تخت در بیمارستان بستری است و تاکنون سه بار در بیمارستان دچار تشنج شدید شده است. همچنین عنوان شده که پزشکان نسبت به بستن دست و پای نرگس محمدی معترض هستند و معتقدند که ادامه این وضعیت، سلامت و بهبود این زندانی بیمار را در پی نخواهد شد.

از دیگر موارد این اطلاعیه، دریافت "هزینه گزاف" بیمارستان از خانواده نرگس محمدی است آن هم در شرایطی که این زندانی سیاسی به دلیل فعالیت‌های مدنی خود از مدت‌ها پیش از محل کار اخراج شده و همسرش تقی رحمانی نیز مجبور به مهاجرت از کشور شده است.

نرگس محمدی در بیمارستان امکان مکالمه تلفنی با فرزندانش را هم ندارد.

خانم محمدی، فعال مدنی و نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در اردیبهشت ماه امسال بدون دریافت احضاریه، در منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. جلسات دادگاه او تاکنون دو بار به تعویق افتاده و او با وجود بیماری شدید همچنان زندانی است. او از نوزدهم مهر ماه و در پی تشنج شدید به بیمارستان منتقل شده است.

این فعال مدنی مبتلا به دو بیماری آمبولی ریه و فلج عضلانی است و عوارض این دو بیماری در فضای زندان و محیط‌های تنش‌زا تشدید می‌شود.

XS
SM
MD
LG