لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۴

اولین جلسه دادگاه «شبنم نعمت زاده» به اتهام اخلال در توزیع دارو برگزار شد


«شبنم نعمت زاده» دختر وزیر سابق صنعت و معدن و تجارت ایران در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام دارویی.
«شبنم نعمت زاده» دختر وزیر سابق صنعت و معدن و تجارت ایران در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام دارویی.

اولین جلسه رسیدگی پرونده «شبنم نعمت‌زاده»، دختر وزیر سابق صنعت و معدن ایران، به اتهام «اخلال عمده در نظام دارویی کشور» برگزار شد.

بنابر گزارش رسانه‌های ایران، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا، روز دوشنبه، ۲۵ شهریوردر شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

از جمله اتهامات شبنم نعمت زاده در این پرونده «مشارکت در اخلال عمده از طریق اخلال در توزیع مایحتاج عمومی دارو» به مبلغ یک هزار و ۸۵۰ میلیارد و ۱۴۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۵۹۹ ریال اعلام شده است.

دیگر متهم این پرونده احمد لشگری پور است و بیش از ۱۲ شرکت دارویی و هلدینگ‌های وابسته از شبنم نعمت زاده و احمد لشگری پور به عنوان متهمان این پرونده شکایت کرده‌اند.

نماینده دادستان همچنین اعلام کرد که این پرونده با گزارش ۱۰ تیرماه سال ۹۷ «معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات» باز شده است.

در این جلسه نماینده دادستان گزارش داد که ۲۲ فقره حساب شخصی از شبنم نعمت‌زاده شناسایی شده که مربوط به سال‌های ۸۸ تا ۹۷ بوده است.

همچنین نماینده دادستان اعلام کرد که طبق گفته‌های شبنم نعمت زاده، او ۴ میلیارد تومان از بانک ملت و ۴ میلیارد تومان از بانک شهر و برای شرکت دارویی رسا ۴ و نیم میلیارد تومان از بانک ملت و ۶ میلیارد تومان از بانک سینا تسهیلات گرفته است.

از دیگر اعترافات نعمت زاده که در دادگاه مطرح شده آن است که او «اعتراف کرده در شرکت پدرش نیز حضور داشته و به او کمک می کرده و به گفته او دست راست پدرش در این شرکت ها بوده است.»

همچنین نوع متفاوت پوشش شبنم نعمت زاده در دادگاه امروز نیز با واکنش‌های بسیاری روبرو شد. نعمت زاده در این جلسه با چادر و حجابی متفاوت از پوشش قبلی خود در جایگاه متهم قرار گرفت.

همزمان با پیگیری پرونده های فساد اقتصادی در ایران، فساد سیستماتیک در جمهوری اسلامی نیز در ماه‌های اخیر بیشتر آشکار شده است.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG