لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

شبنم نعمت زاده دختر وزیر پیشین صنعت معدن و تجارت به اتهام فساد در حوزه دارو «بازداشت» شد


رسانه های ایران با انتشار این عکس می گویند او شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق صنایع دولت روحانی است.
رسانه های ایران با انتشار این عکس می گویند او شبنم نعمت زاده دختر وزیر سابق صنایع دولت روحانی است.

رسانه های ایران از بازداشت «شبنم نعمت زاده»، دختر وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت خبر می دهند.

برخی رسانه‌های ایران روز یکشنبه ۱۷ شهریور خبر بازداشت «شبنم نعمت زاده» را تایید کرده و نوشته‌‌اند که با تبدیل قرار وثیقه متهم به قرار بازداشت موقت، او روانه زندان شد.

اتهامات دختر وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت ایران «انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع» اعلام شده است.

بنابر این گزارش‌‌ها شبنم نعمت زاده به همراه فردی به نام «لشگری پور» و شرکتی که «توسعه دارویی» بوده است، در مظان اتهام هستند.

مرداد سال گذشته خبری مبنی بر کشف انباری در استان البرز از داروهای احتکار شده به ارزش پنج میلیارد تومان منتشر شد و برخی آن را متعلق به دختر نعمت زاده، وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت، دانستند.

برخی رسانه‌‌های ایران در مرداد ۹۷ درباره انبارهای این شرکت داروسازی متعلق به او و بدهی هایش به سایر شرکت‌ها نوشته بودند که شبنم نعمت زاده «به فاصله چند سال پس از کار کردن در داروخانه ها، از سال ۸۸ به بعد، تاسیس شرکت‌هایش را آغاز کرد و اکنون می گوید که به مالکیت چندین شرکت رسیده است.»

هرچند این اولین بار نیست که نام «شبنم نعمت زاده» خبرساز می شود. در اردیبهشت امسال هم ماجرای «تخریب ویلای شبنم نعمت‌زاده» که به صورت غیرمجاز در لواسانات ساخته شده بود جنجال برانگیز شد.

همچنین در سال ۹۵ نیز احمد توکلی در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، درباره محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن وقت روحانی، توضیحاتی داده و به دختران وزیر پیشین نیز اشاره کرده بود.

توکلی در این نامه نوشته بود که همسر نعمت زاده و دخترانش شبنم و زینب «هم اکنون در ۱۰ شرکت مدیرعامل، رئیس، نایب رئیس و عضو هیأت مدیره یا بازرس هستند. این خانم‌ها هم آیا تجربه ۴۰ ساله دارند؟! از آقای نعمت زاده بپرسید چرا پلیس امارات در تعقیب سحر نعمت زاده است؟ »

همزمان با پیگیری پرونده های فساد اقتصادی در ایران، فساد سیستماتیک در جمهوری اسلامی نیز در ماه‌های اخیر بیشتر آشکار شده است.

اخیرا خبرهایی از بازداشت «عمار صالحی» پسر یک فرمانده سابق ارتش در پرونده فساد موسوم به «گروه جهانبانی» منتشر شده بود.

پیشتر هادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار ایران، هم در پرونده بانک سرمایه و به اتهام «اخلال عمده در نظام اقتصادی» به ۲۰ سال حبس، رد مال و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده بود.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG