لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۹

اتهام شبنم نعمت زاده دختر وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت ایران «اخلال در نظام اقتصادی» اعلام شد


در پی بازداشت شبنم نعمت زاده، دختر وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت ایران در یک پرونده فساد اقتصادی، اتهامات او از جمله «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور» اعلام شد.

خبرگزاری میزان، رسانه قوه قضائیه روز پنجشنبه ۲۱ شهریور از برگزاری نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات« شبنم نعمت زاده»، «احمد رضا لشگری پور» و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی مقام در روز دوشنبه ۲۵ شهریور خبر داد.

بنابر این گزاش اتهامات شبنم نعمت زاده «مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی(دارو)» و «مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور»، «فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت» و «نگهداری غیرمجاز دارو(قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی» اعلام شده است.

برخی رسانه‌های ایران روز یکشنبه ۱۷ شهریور خبر بازداشت «شبنم نعمت زاده» را تایید کرده و نوشتند که با تبدیل قرار وثیقه متهم به قرار بازداشت موقت، او روانه زندان شده است.

همزمان با پیگیری پرونده های فساد اقتصادی در ایران، فساد سیستماتیک در جمهوری اسلامی نیز در ماه‌های اخیر بیشتر آشکار شده است.

بازداشت «عمار صالحی» پسر یک فرمانده سابق ارتش در پرونده فساد موسوم به «گروه جهانبانی» و هادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار ایران، هم در پرونده بانک سرمایه که به ۲۰ سال حبس، رد مال و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شد، از نمونه فساد افراد نزدیک به حکومت است.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG