لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

نماینده دادستان تهران: اینترپل مدیرعامل پیشین بانک سرمایه را دستگیر کرد


علیرضا حیدرآبادی پور مدیرعامل پیشین بانک سرمایه
علیرضا حیدرآبادی پور مدیرعامل پیشین بانک سرمایه

در حالی رسیدگی به پرونده سنگین فساد مالی بانک سرمایه در ایران ادامه دارد که این بار نماینده دادستان تهران از دستگیری مدیرعامل پیشین بانک سرمایه توسط پلیس اینترپل خبر داده است.

خبرگزاری میزان روز سه شنبه ۲۱ خرداد به نقل از نماینده دادستان درجلسه دادگاه » رسیدگی به پرونده بانک سرمایه گزارش داد که «علیرضا حیدرآبادی‌پور» مدیرعامل پیشین بانک سرمایه که یکی از متهمان این پرونده است،‌ هفته گذشته از سوی پلیس اینترپل شناساییی و دستگیر شده است.

بنابر این گزارش این متهم در حین تحقیقات از کشور متواری شده و به اسپانیا رفته بود.

علیرضا حیدرآبادی پور از جمله افرادی است که به اتهام مشارکت در خیانت در امانت و اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در پرونده هادی رضوی داماد وزیر کار و تعاون و پرونده بانک سرمایه نامش مطرح شده و جزء متهمان است

علی اکبر یقینی متهم مرتبط با حسین هدایتی در پرونده بانک سرمایه است که با قرار دادن وثیقه از متواری شده است.

پرونده بانک سرمایه بیش از ۷۰ متهم دارد و در حال حاضر جلسه محاکمه ۳۱ متهم دیگر از جمله هادی رضوی داماد وزیر کار و تعاون و سرمایه گذار سریال شهردار در حال برگزاری است.

پیش از این سه تن از متهمان پرونده بانک سرمایه یعنی«علی بخشایش» مدیرعامل سابق بانک سرمایه، «پرویز کاظمی» رئیس سابق هیئت مدیره این بانک و وزیر رفاه دولت نهم و «محمدرضا توسلی» عضو سابق هیئت مدیره بانک سرمایه به ۲۰ سال زندان، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند.

همچنین قوه قضائیه جمهوری اسلامی حکم ۲۰ سال زندان برای حسین هدایتی سرمایدار معروف ایرانی در رابطه با این پرونده صادر کرده و جلسات رسیدگی به پرونده هادی رضوی داماد وزیر کار و تعاون نیز ادامه دارد.

پس از گرانی‌های اخیر، آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، در ایران افزایش یافته است.

چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG