لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۵

دومین جلسه محاکمه هادی رضوی؛ پای خبرگزاری فارس به پرونده داماد وزیر باز شد


دومین جلسه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی داماد وزیر کار و تعاون ایران و یکی از سرمایه‌گذاران سریال شهرزاد، در حالی برگزار شد که این‌بار پای خبرگزاری فارس رسانه نزدیک به سپاه نیز به پرونده باز شده است.

نماینده دادستان روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت در دومین جلسه این دادگاه درباره اتهامات سید هادی رضوی در پرونده بانک سرمایه گفت که او با پرداخت رشوه به مدیران بانک سرمایه «بدون تودیع وثیقه» حدود ۱۰۷ میلیارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبکه بانکی خارج و صرف «عیش و نوش»، سفرهای خارجی، خودروهای لوکس و ملک کرده است.

خبرگزاری ایسنا درباره جزییات این جلسه به نقل از نماینده دادستان نوشت‌ که «رضوی با پول معلمان و به اسم سرمایه گذاری، خودروهایی از قبیل سواری مازراتی، بنز اس.۵۰۰، ماشین سوزوکی، تویوتا لافور [رَو فور]، و موتور سیکلت ان [ام] وی اگوستا که قیمت آن به اندازه ده پراید از مدل ۵۰ میلیون تومانی است، خریداری کرده است و خبرهایی هست که او با تشریفاتی به خیابان می‌آمده است.»

نماینده دادستان در این جلسه خطاب به رضوی گفته است که «شاید ۸۰ میلیارد تومان برای شما چیزی نباشد اما درد بسیاری از مردم را درمان می‌کند، شما متهم کلان هستید.»

همچنین در این جلسه هادی رضوی در دفاعیات خود گفته است که «من یک کارآفرین هستم و با افتخار از خود دفاع می‌کنم.»

او در بخش دیگری از دفاعیاتش اتهام گرفتن تسهیلات برای تبلیغات در «خبرگزاری فارس» را تایید کرده و گفته است که «۲۵۰ میلیون تومان قرارداد او با این خبرگزاری به صورت ماهانه برای تبلیغات در ۱۰ باکس تبلیغاتی در صفحه اول بوده است و ۱۰ باکس تبلیغاتی در این خبرگزاری و در صفحه اول گذاشته شده که هر کدام قیمت خود را دارد، من قرارداد داشتم نه من دزدم و نه مدیرعامل آن خبرگزاری دزد بوده است.»

قرار است رسیدگی به این پرونده فردا سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت در دادگاه جرایم اقتصادی برگزار شود.

پرونده بانک سرمایه بیش از ۷۰ متهم دارد و پیش از این سه تن از متهمان پرونده بانک سرمایه یعنی«علی بخشایش» مدیرعامل سابق بانک سرمایه، «پرویز کاظمی» رئیس سابق هیئت مدیره این بانک و وزیر رفاه دولت نهم و «محمدرضا توسلی» عضو سابق هیئت مدیره بانک سرمایه به ۲۰ سال زندان، شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند.

موضوع پرونده بانک سرمایه مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان است. پرونده فساد در این بانک در شرایطی است که فرهنگیان بازنشسته از سال گذشته تا کنون بارها برای گرفتن حقوق ضایع شده خود تجمع‌های اعتراضی برپا کرده‌اند.

پس از گرانی‌های اخیر، آمار پرونده‌های فساد اقتصادی که برخی متهمان آن نیز مقامات و افراد شناخته شده‌ هستند، در ایران افزایش یافته است.

چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG