لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۹

حسین شریعتمداری برای ۲۵ شکایت به دادسرا رفت؛ دوسال از مرگ یکی از شاکیان او می گذرد


حسین شریعتمداری، نماینده رهبری در روزنامه کیهان
حسین شریعتمداری، نماینده رهبری در روزنامه کیهان

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان برای تفهیم اتهام درباره ۲۵ شکایت، روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت درحالی در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شده است که حدود دوسال از مرگ یکی از شاکیان او می گذرد.

روزنامه کیهان روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت با اعلام این خبر گزارش داد که از مجموع این شکایت‌ها، ۲۱ شکایت از طرف دولت بوده است.

همچنین شکایت ۱۵ سال پیش ابراهیم یزدی، دبیرکل سابق نهضت آزادی، از جمله این شکایت‌ها است و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی حالا و با گذشتن دو سال از درگذشت آقای یزدی قصد دارد به این شکایت رسیدگی کند.

حسین شریعتمداری بیش از دو دهه است که منصوب رهبر در روزنامه کیهان است و این روزنامه همواره مصونیت قضایی داشته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مهناز افشار بازیگر ایرانی و مهدی هاشمی پسر اکبر هاشمی از دیگر شاکیان حسین شریعتمداری هستند.

اگر چه شکایت این افراد نیز بعد از گذشت بیش از یکسال در نوبت رسیدگی قرار گرفته است. مهناز افشار سال گذشته از روزنامه کیهان و خبرگزاری فارس در رابطه با موضوع شیرخشک های فاسد و انتشار خبرهایی درباره مهریه میلیاردی شکایت کرده بود.

همچنین به نظر می رسد شکایت مهدی هاشمی نیز با ادعای شریعتمداری درباره «فایل صوتی درخواست مهدی هاشمی برای تحریم ایران» بی ارتباط نباشد.

پیشتر روزنامه کیهان در پی انتشار تیتری در صفحه اول خود که از دوبی به عنوان هدف بعدی موشک‌های شورشیان یمن یاد کرده بود، از طرف دادستانی تهران دو روز توقیف شد.

روزنامه کیهان تندترین انتقادات را علیه مقام‌های دولتی و برخی از چهره‌های سیاسی مطرح کرده و در مواردی متهم به انتشار اخبار و مطالب کذب شده، اما شکایت‌ها راه به جایی نبرده بود و حتی حسین شریعتمداری، مدیر مسئول پیشتر در برخی از دادگاهها حاضر نشده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG