لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۷

انتقاد دادستان تهران از رواج مشروب خواری در میان ورزشکاران؛ "یک مورد فوتی داشتیم"


دادستان تهران از رواج مصرف مشروبات الکلی در میان ورزشکاران و هنرمندان ایران انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، عباس جعفری دولت آبادی روز یکشنبه پنجم اردیبهشت گفت: "به وزارت ورزش در مورد جرم مشروب خواری برخی تذکر می‌دهیم که متاسفانه اخیراً برخی حوادث و حتی فوت را در پی داشته است."

او اضافه کرد: "وقتی ورزشکار و هنرمندی دچار مشروب خواری باشد و حتی مرگش ناشی از این موضوع اتفاق بیفتد این برای ما مناسب و زیبنده نیست."

آقای جعفری دولت آبادی از ورزشکار خاصی نام نبرد اما طی روزهای گذشته مرگ مهرداد اولادی، بازیکن ۲۷ ساله باشگاه ملوان بندرانزلی و بازیکن سابق تیم ملی ایران در رسانه‌ها خبرساز شد.

دستگاه قضایی ایران هنوز درباره علت مرگ ناگهانی این فوتبالیست اظهار نظر نکرده است اما غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه به خبرنگاران گفته که موضوع خودکشی در پرونده مرگ مهرداد اولادی قطعا منتفی است.

عباس جعفری دولت آبادی که در نشست مشترک با دادستان‌ها و فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی سخن می‌گفت، به اخبار برخی از دادسراها درباره "مشروب خواری و رانندگی در حال مستی" اشاره کرد و گفت که در این زمینه باید کار بیشتری صورت بگیرد.

انتقاد این مقام قضایی ایران از رواج نوشیدن مشروب الکلی، افزایش رانندگی در حال مستی و تمایل ورزشکاران به نوشیدن الکل در حالی است که خرید و فروش و نوشیدن مشروبات الکلی از پس از انقلاب اسلامی در ایران ممنوع شده است.

با وجود این ممنوعیت، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده پیشین نیروی انتظامی ایران پاییز سال ۹۳ اعلام کرد سالانه حدود ۸۰ میلیون لیتر مشروبات الکلی به ارزش ۷۳۰ میلیون دلار وارد ایران می‌شود. به این آمار باید تولید مشروبات الکلی داخلی و دست ساز را نیز اضافه کرد.

او تاکید کرده بود که پلیس تنها می‌تواند ۲۵ درصد از این مشروبات را کشف کند.

XS
SM
MD
LG