لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

سخنگوی قوه قضائیه می‌گوید پرونده شکایت از ۱۵ بازیگر زن «در مرحله تحقیقات» است


آرشیو
آرشیو

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت از ۱۵ بازیگر زن گفت، این پرونده در مرحله تحقیقات است.

به گفته آقای خداییان، با صدور قرار عدم صلاحیت، پرونده از قم به دادسرای تهران و مجتمع قضائی فرهنگ و رسانه ارجاع شده است.

بنا به شکایت مزبور، «محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا» و «نقش بستن تصاویر جنسی در اذهان» از تبعات این رفتارهای خلاف «اخلاق و عفت عمومی» متشاکیان است

بر اساس ادعای وبسایت خبرگزاری رسمی حوزه، ١١٠ شاکی از اصناف و اقشار مختلف، از ۱۵ بازیگر زن به دلیل «جریحه‌دار کردن عفت و اخلاق عمومی، ترغیب افراد به ارتکاب جرائم منافی عفت، توهین به مقدسات، و تضعیف بنیان خانواده» شکایت کرده‌اند.

در متن شکایت به مواردی همچون «معلوم بودن مقداری از سینه و گردن»، «پوشیدن لباس‌های تنگ و چسبان و معلوم بودن برجستگی‌های بدن»، «پوشیدن شلوارک، شلوارهای پاره و ساپورت رنگ بدن»، و «انداختن عکس با افراد مکشوف» اشاره شده است.

بنا به شکایت مزبور، «محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا» و «نقش بستن تصاویر جنسی در اذهان» از تبعات این رفتارهای خلاف «اخلاق و عفت عمومی» متشاکیان است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، نیوشا ضیغمی، شبنم مقدمی، بهنوش بختیاری، سحر قریشی، فلور نظری، آزاده صمدی، بهاره رهنما، الناز شاکردوست، الهام صالحی، صباکمالی، الهام حمیدی، ریحانه پارسا، سمانه پاکدل، لیندا کیانی، ۱۵ متشاکی زن در این پرونده هستند.

XS
SM
MD
LG