لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۳

دادستان تهران خواستار برخورد با «استخرپارتی و رنگ‌پارتی» شد


تصویری از صفحه «بچه پولدارهای تهران» که به نظر می‌رسد مربوط به یک پارتی شبانه است
تصویری از صفحه «بچه پولدارهای تهران» که به نظر می‌رسد مربوط به یک پارتی شبانه است

دادستان تهران می‌گوید که «شکل وقوع فساد» در ایران تغییر پیدا کرده و دیگر شیوه‌های سنتی برای مقابله با آن پاسخگو نیست.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران روز چهارشنبه در نشستی با حضور فرماندهان نیروی انتظامی خواستار همکاری همه دستگاه‌ها برای مبارزه با فساد شد و عنوان کرد که «شکل وقوع فساد از دهه اول انقلاب تغییر پیدا کرده» هرچند «محتوای فساد حفظ شده است».

این مقام قضایی ایران، استخر پارتی، رنگ پارتی و تبلیغ در فضای مجازی را از جمله مصادیق تغییر شکل فساد می‌داند.

دادستان تهران امسال بارها از بازداشت‌های گروهی در مهمانی‌ها و کافی‌شاپ‌ها خبر داده و به ورزشکاران و هنرمندان نیز هشدار داده که حق شرکت در پارتی‌ها و مهمانی‌ها را ندارند.

به نظر می‌رسد نیروی انتظامی و قوه قضائیه ایران در سال جاری تمرکز ویژه‌ای بر برخورد با مهمانی‌ها دارند و احتمالا رسانه‌ای کردن اخبار بازداشت‌ها نیز در راستای همین پروژه است.

این در حالی است که محمد مصطفایی حقوقدان ساکن نروژ به صدای آمریکا می‌گوید که ماده قانونی برای برخورد با پارتی‌ها و مهمانی‌ها در ایران وجود ندارد.

افزایش تولید نوشیدنی های الکلی

دادستان تهران در مورد نوشیدن مشروبات الکلی به ویژه رانندگی در حال مستی هشدار داد و گفت: «در برخورد با شرب خمر و جرایم مرتبط، هیچ‌گونه مسامحه‌ای پذیرفته نیست؛ چرا که حسب گزارش پلیس رشد تولید مشروبات الکلی در داخل کشور افزایش یافته است.»

او مبلغ جریمه کنونی برای تخلفاتی مانند رانندگی در حال مستی را بازدارنده ندانست و با اشاره به رانندگان مست و مثبت بودن تست الکل تعدادی از رانندگان خاطی طی ده ماه اخیر، گفت که مبلغ جریمه‌های چنین تخلفاتی باید افزایش یابد.

تولید، خرید و فروش و نوشیدن مشروبات الکلی در ایران از هنگام انقلاب اسلامی سال ۵۷ ممنوع شده است اما مسئولان قضایی و پلیس در سالهای اخیر بارها از افزایش مصرف کنندگان این نوشیدنی ها و رشد تولید و قاچاق آن خبر داده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG