لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۹

وزیر کشور ایران: حمله به برادر میرحسین موسوی امنیتی نیست


<strong>Doğu Türkistan&rsquo;da &ldquo;Gökkuşağı Kumsalı&rdquo; olarak da bilinen Wucaitan&rsquo;ın havadan çekilen fotoğrafı. (23 Ağustos 2018)&nbsp;</strong>
<strong>Doğu Türkistan&rsquo;da &ldquo;Gökkuşağı Kumsalı&rdquo; olarak da bilinen Wucaitan&rsquo;ın havadan çekilen fotoğrafı. (23 Ağustos 2018)&nbsp;</strong>

در پی حمله افراد ناشناس با چاقو به میرمحمود موسوی، دیپلمات سابق و برادر میرحسین موسوی، سخنگوی قوه قضائیه و وزیر کشور ایران در اظهار نظرهای جداگانه این حمله را "غیرامنیتی" و به قصد زورگیری عنوان کردند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت با اعلام اینکه دستور برخورد با عاملان حمله به میرمحمود موسوی داده شده است، گفت که این موضوع از نوع زورگیری بوده و "قصد خاصی" پشت آن نبوده است.

او به نقل از مقام‌های پلیس ایران گفت که گزارشی از حملات پیشین به آقای موسوی وجود ندارد.

همزمان، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه نیز در یک نشست خبری اعلام کرد که کسی از موارد مشابه حمله به میرمحمود موسوی خبر ندارد. به گفته او همانطور که نیروی انتظامی و وزیر کشور اعلام کرده‌اند "احتمال دزدی و زورگیری" مطرح است.

سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی، روز شنبه اعلام کرد که سه نفر به میرمحمود موسوی، برادر میرحسین موسوی با چاقو حمله کرده و او را زخمی کرده‌اند.

به نوشته کلمه مهاجمان از صحنه گریخته اند و آقای موسوی نیز در بیمارستان مداوا شده است. این سایت گزارش داد که این سومین حمله به آقای موسوی در یک هفته گذشته بوده است.

میرمحمود موسوی، از مدیران با سابقه وزارت امور خارجه و سفیر سابق ایران در هند و پاکستان است. او برادر کوچکتر میرحسین موسوی، از منتقدان حکومت ایران و از رهبران اعتراضات سال ۱۳۸۸ است که حدود پنج سال است به همراه همسرش زهرا رهنورد در منزل خود بدون محاکمه در بازداشت است.

XS
SM
MD
LG