لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۱

به برادر میرحسین موسوی "با چاقو" حمله شد؛ سه حمله در یک هفته


میرمحمود موسوی سفیر سابق ایران در هند و پاکستان است.
میرمحمود موسوی سفیر سابق ایران در هند و پاکستان است.

سایت کلمه نزدیک به میرحسین موسوی از "سوء‌ قصد نافرجام" به جان برادر وی خبر داده است. میرمحمود موسوی از سوی چند نفر مورد حمله قرار گرفت و از ناحیه گردن مجروح شد اما بعد از مداوای سرپایی از بیمارستان مرخص شد.

سایت کلمه روز شنبه ۱۸ اردیبهشت نوشت، "مهاجمان امشب سه نفر بوده اند که پس از حرکات ایذایی دو تن از آنها، سومی چاقوی خود را به سمت شاهرگ میرمحمود موسوی برده است که در آخرین لحظه، او با دست خود به زیر دست مهاجم می زند و او نمی تواند ضربه کاری به هدف خود وارد کند. پس از این ضربه و در حالی که میرمحمود بیهوش شده و بر زمین افتاده بود، تعدادی از مردم حاضر در صحنه درگیری تلاش می کنند افراد مهاجم را دستگیر کنند، اما آنها با بلند کردن چاقو و تهدید مردم، از محل گریخته اند."

سایت کلمه خبر داده این سومین حمله مشابه به او در یک هفته اخیر بود چرا که آقای موسوی در هفته قبل نیز دو بار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود. کلمه نوشت اما حمله روز شنبه "با برنامه قبلی، ظاهرا به قصد کشتن وی" بود.

میرمحمود موسوی، برادر کوچکتر میرحسین موسوی، از منتقدان حکومت ایران است که حدود پنج سال است به همراه همسرش زهرا رهنورد در منزل بازداشت است.

میرمحمود موسوی از مدیران با سابقه وزارت امور خارجه و سفیر سابق ایران در هند و پاکستان است.

سایت کلمه که خبرهای موسوی و حامیانش را منعکس می کند، نوشته دو حمله قبلی به میرمحمود موسوی رسانه ای نشده است، با این حال توضیح نداد که آیا وی از مقام های قضایی و انتظامی خواستار پیگرد مهاجمان شده یا خیر.

دختران میرحسین موسوی در سالهای ابتدایی بازداشت خانگی او تحت فشار بودند اما این اولین بار است که میرمحمود موسوی مورد حمله قرار گرفته است.

با اینکه فعالان حقوق بشر بازداشت خانگی موسوی، رهنورد و مهدی کروبی را غیر قانونی می دانند اما رهبر و مقام های قضایی ایران تمایلی برای اعمال روال قضایی و قانونی درباره پرونده احتمالی آنها ندارند.

مهدی کروبی دو ماه پیش در نامه ای به حسن روحانی خواستار آن شد که روند محاکمه وی را فراهم کند. درخواستی که پاسخ علنی از سوی حسن روحانی نگرفت.

XS
SM
MD
LG