لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۷

توضیحات هوشنگ اسدی درباره بازداشت برادرش: سپاه روزنامه‌نگار جعل کرده است


از راست: داوود اسدی , هوشنگ اسدی
از راست: داوود اسدی , هوشنگ اسدی

هوشنگ اسدی، از سردبیران وبسایت روزآنلاین می‌گوید که برادرش داوود اسدی در ایران به ۵ سال زندان محکوم شده در حالی که نه روزنامه‌نگار است و نه حتی "روزنامه‌خوان".

روز سه‌شنبه، ۷ اردیبهشت داوود اسدی به همراه سه روزنامه‌نگار دیگر که در پروژه امنیتی موسوم به "نفوذ" بازداشت شده بودند، مجموعا به ۲۷ سال زندان محکوم شدند.

هوشنگ اسدی، عضو شورای سردبیری وبسایت روزآنلاین که چند ماهی است به کار خود پایان داده درباره بازداشت برادرش گفته است: " او هرگز و هیچگاه نه تنها روزنامه نویس نبوده، می توان گفت حتی روزنامه خوان هم نبوده. درهیچ رسانه ای اعم از روزنامه و سایت و وبلاگ نه کلمه ای نوشته و نه گفته است. او پیش از دستگیری مدیر فروش یک شرکت خصوصی بود و اساسا تمایلی به کار روزنامه نویسی و سیاست و از این قبیل امور نداشت."

به گفته آقای اسدی "سپاه پاسداران برای اینکه پروژه نفوذ را قطور کند، اقدام به دستگیری او کرده و در واقع به جعل روزنامه‌نگار دست زده تا پرونده ساختگی خود را مستند جلوه دهد."

آبان ماه سال گذشته سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی پروژه امنیتی موسوم به "نفوذ" پنج نفر را دستگیر کرد و صدور احکام قضایی در مورد آنان ماه‌ها طول کشید.

آفرین چیت‌ساز، یادداشت نویس روزنامه ایران به ۱۰ سال حبس تعزیری؛ احسان مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان به ۷ سال حبس تعزیری؛ سامان صفرزایی، خبرنگار ماهنامه اندیشه پویا به ۵ سال حبس تعزیری و داوود اسدی نیز به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

اتهام این روزنامه‌نگاران "فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" عنوان شده است.

دادگاه عیسی سحرخیز هنوز برگزار نشده و سلامت او پس از اعتصاب غذاهای مکرر در زندان به خطر افتاده است.

XS
SM
MD
LG