لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

علی مطهری: بازداشت خبرنگاران توسط سپاه "غیرقانونی" است


علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی
علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد دوباره از دستگیری روزنامه‌نگاران توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت "احتمال نفوذ اغلب در جاهایی بیشتر است که خیلی تظاهر به طرفداری نظام دارند و خطر نفوذ را باید در آن جاها جست‌وجو کرد".

علی مطهری در گفت‌وگو با ایران، روزنامه رسمی دولت گفت موافق اعتراض رئیس‌ جمهوری است و بازداشت روزنامه‌نگاران توسط سپاه را "خلاف قانون" می‌داند. مطهری گفت: " بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه جزو وظایف قانونی این نهاد نیست. این نهاد حداکثر می‌تواند به موضوع مخالفان نظام مثل منافقین، پژاک و... بپردازد ولی موضوع بازداشت خبرنگاران با وظایف این نهاد ارتباطی ندارد."

به گفته این نماینده مجلس کسی که علنی انتقاد می‌کند، "بعید است نفوذی باشد".

سازمان اطلاعات سپاه پاسداران اخیرا چهار روزنامه‌نگار را به اتهام همکاری با "دولت‌های متخاصم غربی" دستگیر کرد. این اقدام اعتراض حسن روحانی و چند نماینده مجلس را برانگیخت که خود واکنش مقامات نظامی و قضایی ایران را به دنبال داشت.

یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در سرمقاله روز دوشنبه روزنامه جوان نوشت: " بدیهی است که عناصر بازداشت شده به اتهامات‌شان در دادگاه صالحه رسیدگی خواهد شد، سؤال این است که چرا برخی از مسئولان، جریان‌های سیاسی و مسئولان به جای تقدیر و تشکر از این هوشمندی، درایت و اقدام به هنگام سپاه در مقابله با خطر نفوذ دشمن، اینگونه فضاسازی علیه سپاه می‌کنند؟"

این سردار سپاه با رد اعتراضات به عملکرد سپاه گفت "سپاه پاسداران در برخورد با تهدیدات سه‌گانه سخت، نیمه‌سخت و نرم مسئولیت دارد. خطر نفوذ فرهنگی از مصادیق جنگ نرم است و باید سپاه آن را جدی گرفته و با آن به صورت هوشمندانه و قاطعانه برخورد نماید."

XS
SM
MD
LG