لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

سحرخیز: فشارهای قوه قضاییه به وزارت کار مانع بازگشایی انجمن صنفی است


سحرخیز: فشار به وزارت کار، مانع بازگشایی دفتر انجمن صنفی روزنامه نگاران شده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

همزمان با دومین سالگرد انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری، اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در نامه‌ای ضمن یادآوری وعده انتخاباتی آقای روحانی برای بازگشایی این انجمن، تاکید کرده‌اند که وزیر کار دولت، مانع بازگشایی دفتر انجمن می‌شود.

در بیانیه اعضای انجمن صنفی آمده است که علی ربیعی، وزیر کار و رفاه اجتماعی با روش‌های پنهان، سیاست خود را برای جلوگیری از بازگشایی دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران پیش می‌برد.

انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران از حسن روحانی خواسته است موانع بازگشایی دفتر این تشکل صنفی را برطرف کند.

عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و از اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران در گفت و گو با بخش فارسی صدای آمریکا، گفت که فشار نهادهای انتصابی مانند قوه قضاییه باعث شده تا وزیر کار مانع بازگشایی دفتر انجمن روزنامه نگاران شود.

آقای سحرخیز با اشاره به اینکه ابتدا دلیل بسته شدن دفتر انجمن صنفی، شکایت وزارت اطلاعات دولت احمدی‌نژاد عنوان شده بود، گفت: «آقای روحانی پس از انتخاب به ریاست جمهوری به سه وزیر ارشاد، اطلاعات و کار در این خصوص دستور رسیدگی داد ولی جریانهایی خارج از قوه مجریه اعمال فشار می‌کنند.»

به گفته این عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران، دادستانی تهران، قوه قضاییه و شخص محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضاییه، به طور مستقیم و غیرمستقیم به علی ربیعی وزیر کار برای بسته ماندن انجمن صنفی فشار می‌آورند. او اضافه کرد: «از آنجا که آقای ربیعی از موسسان انجمن صنفی بود انتظار می‌رفت برای بازگشایی دفتر انجمن همراهی کند اما ظاهرا فشارهایی هست که مانع از بازگشایی دفتر انجمن می‌شود.»

آقای سحرخیز با اشاره به متن نامه اخیر اعضای انجمن صنفی گفت که همزمان با جلوگیری از بازگشایی دفتر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران، تلاش می‌شود تا نهادهای موازی شکل بگیرد تا از طریق آنها موضوع بازگشایی انجمن صنفی و برگزاری مجمع عمومی به فراموشی سپرده شود.

مسوولان انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران می‌گویند که این انجمن با چهار هزار عضو، یکی از بزرگترین تشکل های صنفی در ایران است. ساختمان این انجمن، همزمان با اعتراضات سال ۱۳۸۸، از سوی سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران پلمپ شد.

XS
SM
MD
LG