لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

مخالفت شمس‌الواعظین با تغییر نام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران


رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با گشایش دوباره این انجمن صنفی با یک نام دیگر، مخالفت کرد.

ماشاءالله شمس‌الواعظین به خبرگزاری ایسنا گفت: «تنها پیامد مطرح شدن بحث‌هایی مانند «تغییر نام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران» این است که کسانی که با بازگشایی این انجمن بنا بر دلایل غیر صنفی مخالف‌اند، به اظهاراتی از این قبیل تکیه خواهند کرد.»

به گفته او، اگر نام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران تغییر کند، دیگر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران نخواهد بود. این در حالی است که شمس‌الواعظین امیدوار است بعد از ماه مبارک رمضان، اقدامات عملی خود را برای برگزاری مجمع عمومی و انتخاب اعضای هیئت مدیره‌ی انجمن آغاز کند.

حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رییس‌جمهوری ایران، روز دوشنبه درباره‌ بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران گفت: ممکن است این اتفاق با این اسم (انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران) رخ ندهد، اما این‌که جامعه‌ روزنامه‌نگاران حق دارد که یک تشکل صنفی قدرتمند داشته باشد‌، توسط این دولت به رسمیت شناخته شده است.

دفتر این انجمن درپی رویدادهای سال ۱۳۸۸ تحت عنوان «اقدامات احترازی» موقتا پلمپ شد. به گفته شمس‌الواعظین کمیته‌ای شامل نمایندگان سه وزارتخانه، درباره‌ی بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران به توافق رسیده‌اند. وزارت اطلاعات نیز شکایت خود را از این انجمن پس گرفت.

XS
SM
MD
LG