لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۸

ارتش اسرائیل از انتشار اطلاعات درباره فرزندان سران رژیم جمهوری اسلامی خبر داد


ارتش اسرائیل توئیت خود را با هشتگ معروف «بچه‌ پولدارهای تهران» منتشر کرده است.
ارتش اسرائیل توئیت خود را با هشتگ معروف «بچه‌ پولدارهای تهران» منتشر کرده است.

صفحه فارسی ارتش اسرائیل در روز سه شنبه سوم دی ماه اعلام کرد که به زودی «اطلاعات جالبی» درباره فررزندان سران رژیم جمهوری اسلامی منتشر خواهد کرد.

ارتش اسرائیل در توئیت خود که با هشتگ معروف «بچه پولدارهای تهران» منتشر شده است، نوشت: «بسیاری از شما قبلاً از therichkidsoftehran# شنیدید، و از خود می پرسید که این روزها بچه های سران رژیم در کجا به سر می برند؟»

در ادامه این توئیت آمده است که «به زودی اطلاعات جالب در این مورد را برای شما فاش خواهیم کرد! »

هنوز جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است.

در حالی که ایران در سال‌های اخیر با مشکلات اقتصادی روبرو است اما در این بین ولخرجی فرزندان مقامات جمهوری اسلامی که به نام «آقازاده» در ایران شناخته می‌شوند انتقادهای بسیاری را از سوی مردم به همراه داشته است. ردپای آقازاده‌ها حتی در پرونده‌های فساد اقتصادی جمهوری اسلامی نیز به چشم می‌خورد.

روزنامه واشنگتن پست در دی ماه ۹۷ در گزارشی نوشته بود که برخی از این جوانان پولدار که با حکومت نیز ارتباطاتی دارند ثروت خود را در اینستاگرام و خیابان های تهران، با لباس‌های گران قیمت و خودروهای چشمگیر و اقامتگاه‌های تفریحی لوکس به رخ می کشند.

همچنین «آبزرورز» در سال ۹۷ و در گزارشی از پست های فرزندان مقامات نظام در اینستاگرام اشاره کرده و نوشته بود که ساشا سبحانی، فرزند سفیر ایران در ونزوئلا، در صفحات خود در اینستاگرام تصاویری از خودش با زنان بیکینی پوش در دوبی، جزایر یونان، کشتی تفریحی در ترکیه و نشسته در بخش بیزنس کلاس در هواپیما منتشر می کند.

ساشا در صفحه اش منتقدانش را به حسادت متهم کرده است.

براساس این گزارش کاربران در توییتر عاطفه اشراقی، نتیجه آیت الله خمینی، را که در انگلستان زندگی می کند برای در دست گرفتن کیف ۳۸۰۰ دلاری «دولچه گابانا» و زهرا اشراقی، نوه خمینی، را برای در دست داشتن کیف ۱۵۹۰ دلاری «بِربری» مورد انتقاد شدید قرار داده اند.

یکی از کاربران می نویسد او و دوستانش به دیدن این تصاویر عادت کرده اند: «نظام از ریشه فاسد است. خشم ما به یاس تبدیل شده است.»

پیش از این نیز ایالات متحده به کرات فساد و سوءمدیریت نهادینه، خاصه‌خرجی‌ها و امتیازات انحصاری برای افراد نزدیک به حلقه‌های قدرت، نقض حقوق شهروندان، سرکوب خواسته‌های به حق مردم، غارت دارایی‌های خدادادی ایران، و جنگ‌افروزی‌های جاه‌طلبانه منطقه‌ای و جهانی سران رژیم حاکم بر ایران را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اجتماعی، معیشتی، رفاهی، اقتصادی، و مالی مردم ایران دانسته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG