لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

دیدار اعضای کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا با نتانیاهو


شماری از قانون‌گذاران آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائيل، دیدار کردند.

داگ لامبورن، عضو جمهوری‌خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا، روز سه‌شنبه در توئیتی اعلام کرد باعث افتخار او است که در کنار همکارانش در کنگره در مورد «تعهد راسخ آمریکا به مردم اسرائیل» و دفاع‌ آنها از خودشان، با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، دیدار و گفت‌و‌گو کند.

این قانون‌گذار آمریکایی که به اسرائيل سفر کرده است در این توئیت نوشت که به عنوان یکی از روسای «گروه متحدان اسرائیل، به حمایت از حق اسرائیل برای داشتن مرزهای امن و ایمن ادامه خواهم داد.»

پیش‌تر صدای آمریکا در روز دوشنبه گزارش داده بود که هیئتی دوحزبی از کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا در این روز با یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، دیدار و گفتگو کرد.

سرپرستی هیئت دوحزبی آمریکایی بر عهده جیمی پانتا، قانونگذار دموکرات، و داگ لمبورن، قانونگذار جمهوری‌خواه، است.

یوآف گالانت از این هیئت به دلیل تعهدشان به تضمین روابط ویژه میان اسرائیل و آمریکا و ترویج همکاری‌های دفاعی و نظامی قدردانی کرد.

سفر این هیئت دوحزبی از قانونگذاران آمریکایی به اسرائیل در حالی است که بیش از نیمی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه با امضای نامه‌ای از جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از او خواستند که اقدامات بیشتری را برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران انجام دهد و برای اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران آماده شود.

XS
SM
MD
LG