لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۱

رئیس ستاد ارتش اسرائیل: برای مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی آماده‌ایم


رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال هرتزی هالوی - آرشیو
رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال هرتزی هالوی - آرشیو

رئیس ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال هرتزی هالوی، می‌گوید ارتش این کشور کاملا آماده است که به تهدیدات جمهوری اسلامی در واکنش به کشته شدن شماری از فرماندهان سپاه در پایتخت سوریه واکنش نشان دهد.

به گزارش تایمز اسرائیل او می گوید این کشور «در یک جنگ چند جبهه‌ای» است.

او گفت: «هیچ دلیلی برای هراس وجود ندارد، اما جایی برای از خود راضی بودن نیز وجود ندارد.» او گفت اسرائيل باید از شرایط آگاه و همیشه آماده باشد.

فرمانده نظامی اسرائيل گفت: «نیروهای ارتش اسرائیل در همه عرصه‌ها، در جنوب، شمال، یهودیه و سامره و در مناطق دورتر آماده‌اند و عملیات می‌کنند. ارتش اسرائیل همچنین می داند که چگونه در حمله و دفاع با ایران برخورد کند.»

او گفت اسرائيل برای این کار آماده است و «سامانه‌های دفاعی خوبی داریم، می‌دانیم چگونه در نقاط دور و نزدیک در برابر ایران قدرتمندانه عمل کنیم.»

هرتزی گفت اسرائيل با آمریکا و شرکای استراتژیک در منطقه همکاری می‌کند.

فرمانده نظامی اسرائيل گفت از آغاز جنگ غزه، «ایران تلاش کرده است تا دخالت مستقیم در آن را انکار کند و پنهان بماند» اما به گفته او اسرائيل می‌داند که حکومت ایران در فعال کردن، هدایت، تأمین مالی و انتقال دانش به همه نیروهای نیابتی خود در منطقه، از جمله حزب‌الله، اقدام می‌کند.

او گفت جمهوری اسلامی ایران نه تنها علیه اسرائیل، بلکه علیه کل جهان غرب و عرب تهدید است و به گفته او یک مشکل جهانی بزرگ بوده و اکنون نیز هست.

حمله منتسب به اسرائیل در روز دوشنبه ١٣ فروردین به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی در دمشق موجب کشته‌شدن هفت عضو عآلی‌رتبه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله محمدرضا زاهدی، سرپرست سپاه قدس در سوریه و لبنان، شد.

اسرائیل مطابق رویه سال‌های اخیرش، از اظهارنظر درباره حملات منتسب به این کشور در سوریه علیه مواضع جمهوری اسلامی و گروه‌های نیابتی‌اش خودداری می‌کند.

پس از حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به اسرائیل که منجر به کشته‌شدن ۱۲۰۰ تن و گروگان گرفته شدن بیش از ۲۵۰ تن دیگر شد، اسرائیل تهاجم به غزه را با هدف نابودی این گروه اسلام گرای تحت حمایت جمهوری اسلامی و آزادی گروگان‌ها آغاز کرد.

اگرچه حکومت ایران طی ماه‌های اخیر به طور مستقیم به اسرائیل حمله نکرده، اما حملات مستمر گروه‌های نیابتی خود به اسرائیل و همچنین مواضع آمریکا در منطقه را تحسین کرده و خواستار تداوم آنها شده است.

XS
SM
MD
LG