لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۵

ایران گزارش گفت و گوی مستقیم با اسراییل را تکذیب می کند


ایران گزارش گفت و گوی مستقیم با اسراییل را تکذیب می کند
ایران گزارش گفت و گوی مستقیم با اسراییل را تکذیب می کند

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام نامشخص مصری که در کنفرانس حضور داشت می گوید ایران و اسراییل در بحث های «میزگرد» و رو در رو شرکت داشتند و اتهاماتی به یکدیگر وارد می کردند

ایران گزارش رسانه های اسراییل را که دو طرف در جریان کنفرانس چند ملیتی خلع سلاح اتمی در مصر در ماه گذشته، مستقیما گفت و گو کردند تکذیب می کند.

جلسه کمیسیون بین المللی ممنوعیت گسترش تسلیحات اتمی و خلع سلاح، هفتم و هشتم مهر ماه (۲۹ تا ۳۰ سپتامبر) در پشت درهای بسته در هتلی در قاهره تشکیل شد. فهرستی از شرکت کنندگان در جلسه که منتشر شده است، نمایندگانی از ایران و اسراییل، و بیش از ۱۲ کشور و سازمان دیگر را در بر می گیرد.

روزنامه اسراییلی «ها آراتض» روز پنجشنبه گزارش داد که هیات های ایران و اسراییل در جریان کنفرانس مستقیما با یکدیگر گفت و گو کردند. روزنامه استرالیایی «د – ایج» The Age نیز در اوایل ماه جاری گزارش مشابهی منتشر کرد. هیچکدام از آنها منبعی برای این خبر ارائه ندادند.

علی شیرزادیان، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، روز پنجشنبه هرگونه گفت و شنودی بین نمایندگان ایران و اسراییل را تکذیب کرد و در تکرار نظر مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت اسراییل «نامشروع» است.

مقامات اسراییل روز پنجشنبه گفتند فرستادگان دو کشور در بحث های میزگرد با هیات های کشورهای دیگر حضور داشتند و درباره مواضع خود در مسایل اتمی سخن گفتند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام نامشخص مصری که در کنفرانس حضور داشت می گوید ایران و اسراییل در بحث های «میزگرد» و رو در رو شرکت داشتند و اتهاماتی به یکدیگر وارد می کردند.

XS
SM
MD
LG