لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۱

تهدید جانشین فرمانده سپاه: هزاران موشک‌ منتظر دستور حمله به اسرائیل هستند


جمعی از حاضران در راهپیمایی روز قدس پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را لگدمال کرده و آتش زدند
جمعی از حاضران در راهپیمایی روز قدس پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را لگدمال کرده و آتش زدند

جانشین فرمانده سپاه پاسداران می‌گوید "بیش از ۱۰۰ هزار موشک" در لبنان و "ده‌ها هزار موشک با بردهای بلند در اقصی‌نقاط اسلام" فقط منتظر "دستور" هستند تا به اسرائیل شلیک کنند.

سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه ۱۱ تیر، به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران حاضر شد و گفت که اسرائیل "فاقد عمق دفاعی راهبردی" است و با یک هجوم "کمرش می‌شکند".

این فرمانده ارشد سپاه همچنین عنوان کرد که "بیش از ۱۰۰ هزار موشک" در لبنان و "ده‌ها هزار موشک با بردهای بلند در اقصی‌نقاط اسلام" فقط منتظر "دستور" هستند تا "با فشار یک ماشه" اسرائیل را از جغرافیای سیاسی جهان "حذف" کنند.

آقای سلامی همچنین مدعی پایان "فصل قدرت آمریکا" شد و هشدار داد هر نقطه‌ای که اقداماتی علیه امنیت ایران انجام دهد را "قاطعانه ویران می‌کنیم".

آخرین جمعه ماه رمضان در ایران روز قدس نام گرفته و همه ساله راهپیمایی حکومتی در مخالفت با اسرائیل برگزار می‌شود.

سخنرانی‌های تند و تحریک‌آمیز علیه اسرائیل یکی از شاخصه‌های روز قدس در ایران است و در سال‌های گذشته نیز به موشک‌های آماده شلیک علیه اسرائیل اشاره شده بود.

امسال در اقدامی بی‌سابقه حزب‌الله لبنان مراسم روز قدس را به دلیل مسائل امنیتی لغو کرد.

به تازگی سخنان صریح حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان که گفته بود این گروه تمام هزینه‌های خود و موشک‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کند را از ایران تامین می‌کند.

اریک شولتز، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این اظهارات گفت دولت آمریکا اطلاع دارد که بودجه و هزینه نظامی حزب الله از جمله اسلحه و موشک توسط ایران تامین می شود.

او به ایران توصیه کرد که اگر نگران دسترسی به بازارهای جهانی است از "تامین مالی تروریسم و تامین منابع حزب‌الله" دست بردارد.

XS
SM
MD
LG