لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۲

یک فرمانده ایرانی در نزدیکی رمادی کشته شد


تصویر جاسم نوری که در خبرگزاری مهر منتشر شده است
تصویر جاسم نوری که در خبرگزاری مهر منتشر شده است

خبرگزاری ها از کشته شدن یکی از مشاوران ایرانی نیروهای عراقی در نزدیکی شهر رمادی خبر داده اند. شهر رمادی تحت کنترل پیکارجویان «دولت اسلامی» (داعش) است.

ایرنا، روز یکشنبه گزارش داد جاسم نوری، که از او به عنوان «شهید مدافع حرم» یاد کرده، روز هفتم خردادماه «در الرمادی عراق در محور سامرا» کشته شد.

مراسم خاکسپاری او روز دوشنبه در اهواز انجام شد. خبرگزاری جمهوری اسلامی از او به عنوان « دهمین شهید مدافع حرم» یاد کرده است.

در همین حال، خبرگزاری مهر از جاسم نوری به عنوان یکی از فرماندهان جنگ ۸ ساله با عراق یاد کرده و گفته او « در تیپ ۸۵ موسی ابن جعفر، تیپ ۵۱ حجت، تیپ امام صادق(ع) و مدتی نیز در تیپ ۳۷ نور نقش موثری داشت.»

این خبر درحالی منتشر می شود که حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق روز یکشنبه در مصاحبه با تلویزیون دولتی العراقیه گفت عراق دروازه ای برای ورود ایران نیست. او همچنین گفت وارد مناقشات منطقه ای عربستان و ایران نمی شود.

ایران اعزام نیروی رزمی به عراق و سوریه را تکذیب می کند و می گوید صرفا به دولت های این کشورها، کمک های مشاوره ای می دهد. اما برخی گزارش ها می گویند ایران در این دو کشور نیروهای رزمی نیز دارد.

نیروی قدس سپاه پاسداران، به طور عمده مسوول اقدامات نظامی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است.

XS
SM
MD
LG