لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۷

وزیر اطلاعات ایران: یکی از سرکردگان داعش در مرز ایران کشته شد


وزیر اطلاعات ایران می‌گوید «یکی از سرکردگان داعش» که قصد حضور در تهران را داشت، در ناحیه مرزی ایران شناسایی و کشته شد.

به گزارش ایسنا، محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دوشنبه ۸ آذر در یک سخنرانی اعلام کرد که ابوعایشه کردی، «یکی از سرکردگان داعش» به همراه تعدادی دیگر از «عوامل انتحاری» در یکی از مرزهای ایران کشته شده است.

به گفته وزیر اطلاعات ایران، این شخص «قصد داشت وارد پایتخت شود.»

او عنوان کرد که «پیدا کردن یک عامل انتحاری در شهر ۱۴ میلیون نفری تهران از پیدا کردن سوزن در انبار کاه دشوارتر است» اما در عین حال گفت ماموران وزارت اطلاعات «همه بمب‌ها و مواد منفجره و عوامل انتحاری را شناسایی کرده و در آن واحد با وارد کردن ضربه به آنان، اجازه عملیاتی که امنیت را خدشه‌دار کند، نمی‌دهند.»

به تازگی و در ۲۶ آبان ماه نیز یک مقام وزارت اطلاعات ایران گفت حدود دو هزار کیلوگرم مواد منفجره از نیروهای داعش در ایران کشف شده است که قرار بود با آمدن «سرکرده گروهک تروریستی تکفیری سرشاخه نظامی داعش در ایران» صرف بمب‌گذاری در ۱۰ نقطه ایران شود.

مشخص نیست که آیا این فرد همان «ابوعایشه کردی» مورد اشاره وزیر اطلاعات است یا خیر.

پیش از این نیز مقام‌های امنیتی ایران بارها از شناسایی عوامل انتحاری منتسب به داعش خبر داده‌اند اما گاهی یک خبر واحد نیز با جزئیات متفاوت، چندین بار منتشر شده است.

از جمله آخرین خبرهایی که از سوی شخص وزیر اطلاعات اعلام شده، خبر دستگیری «۱۰ تروریست تکفیری وهابی در تهران و سه استان مرزی و مرکزی کشور» در تیر ماه امسال است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG