لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۵

آمریکا شش کارمند صدا و سیما از جمله  دوبازجو‌-خبرنگار را تحریم کرد


دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) روز چهارشنبه شش کارمند ارشد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده می‌گوید که صدا و سیمای جمهوری اسلامی صدها اعتراف اجباری از بازداشت شدگان ایرانی، دوتابعیتی و بین المللی در ایران را پخش کرده است.

صدا و سیما و شرکت‌های تابعه آن پیشتر در سال ۲۰۱۳ به فهرست تحریم‌ها اضافه شده بودند.

این بیانیه می‌گوید صدا و سیما نه به عنوان یک رسانه‌ بی‌طرف، بلکه به‌عنوان ابزاری حیاتی در کارزار جمهوری اسلامی برای سرکوب جمعی و سانسور علیه مردم خود عمل می‌کند و به طور مرتب اتهامات واهی و بی‌اساسی علیه شهروندان ایرانی، دو تابعیتی‌ها و خارجی‌ها پخش می‌کند. این بیانیه می‌افزاید که این رسانه از اخبار جعلی برای اطلاع‌رسانی نادرست استفاده می‌کند.

افرادی که تحریم شده‌اند شامل علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح پور، خبرنگاران صدا و سیما هستند که در تولید اعترافات اجباری نیز نقش داشته‌اند.

افراد دیگر تحریم شده شامل پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما و منصوب رهبر جمهوری اسلامی، حسن برمهانی معاون سیما، احمد نوروزی معاون برون مرزی سازمان صداوسیما، یوسف پورانوری مدیر گروه برنامه‌ها و زمان‌بندی شبکه زبان‌های خارجی صدا و سیما هستند.

صدا و سیما یکی از نهادهای پرهزینه جمهوری اسلامی است و در بودجه سال ۱۴۰۱ دولت رئیسی رقمی معادل ۵ هزار و ۲۸۹ هزار میلیارد تومان به این نهاد اختصاص یافته است.

XS
SM
MD
LG