لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۱

یک میلیون زائر ایرانی در عراق؛ حادثه برای هواپیما و معطلی ۱۲ ساعته


فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران - آرشیو
فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران - آرشیو

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت تا ظهر روز جمعه، بیش از یک میلیون ایرانی برای شرکت در مراسم "اربعین حسینی" وارد عراق شده‌اند.

سعید اوحدی به خبرگزاری مهر گفت که زائران ایرانی عموما از مرز زمینی مهران و در اولویت‌های بعدی از مرزهای زمینی چزابه و شلمچه به عراق می‌روند.

او توضیح داد امکان ورود به عراق برای شهروندان ایرانی تنها با در اختیار داشتن ویزا میسر است و ویزای عراق تا تاریخ ۱۲ آذر صادر خواهد شد.

به گفته این مقام ارشد امور زیارتی ایران، روز پنج‌شنبه ۱۰۰ زائر بدون ویزا در مرزها دستگیر و به ایران بازگردانده شده‌اند.

اما تعدادی از ایرانیان مایل به حضور در اماکن زیارتی عراق، سفر هوایی را انتخاب می‌کنند که یکی از این پروازها در روز پنج‌شنبه با تاخیر قابل توجهی همراه بود.

خبرگزاری مهر گزارش داده پرواز شماره ۳۴۰۷ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی که قصد داشت روز پنجشنبه فرودگاه امام خمینی را به مقصد نجف ترک کند با یک خودرو تصادف کرد و باعث شد تا این پرواز ۱۲ ساعت تاخیر داشته باشد.

یکی از مسافران این پرواز با در اختیار گذاشتن فیلمی از هواپیمای تصادف کرده روایت کرده که "مسئولان فرودگاه جلوی چشم مسافران شروع می‌کنند با چکش و دیگر ابزار، در هواپیما را صاف کنند، اما باز هم پرواز به دلیل این مشکل انجام نمی‌شود و مسئولان هم پاسخگویی مناسبی را به مسافران انجام نمی‌دهند."

در نهایت این پرواز که قرار بود ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه ظهر پنجشنبه انجام شود، ساعت ۱۷ دقیقه صبح جمعه تهران را ترک کرد.

XS
SM
MD
LG