لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۹

حمایت وزارت خزانه داری آمریکا از آزادی اینترنت مردم ایران: رژیم ایران مخالف جریان آزاد اطلاعات است


وزارت خزانه داری آمریکا بر حمایت خود از آزادی اینترنت و پشتیبانی از مردم ایران تاکید دوباره کرد.

این وزارتخانه با صدور بیانیه ای در روز دوشنبه اعلام کرد که اداره کنترل دارایی های خارجی (اوفک) بر دستورالعمل های فعلی تاکید دارد که اطمینان می دهد مردم ایران بتوانند از حق جهانی خود برای بیان آزادانه نظرات برخوردار باشند و از طریق اینترنت، آزادانه به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید رهنمودها و دستورالعمل ها، و مجوزها و سیاست های صدور پروانه اداره اوفک، از تعهد مداوم دولت آمریکا به توسعه جریان آزاد اطلاعات برای مردم ایران پشتیبانی می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا به نقل از استیو منوشن، وزیر خزانه داری می گوید رژیم ایران بارها نشان داده است که مخالف آزادی های اصولی نظیر حق بیان، آزادی تجمع و تشکیل انجمن ها است و پیوسته حق شهروندان ایرانی برای برخورداری از جریان آزاد اطلاعات را با محدود کردن دسترسی به خدمات ماهواره ای و مسدود کردن سایت های شبکه های اجتماعی و اعمال دیگر محدودیت ها نقض کرده و مانع ارتباط آزادانه آنها با یکدیگر و با جهان خارج شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا می گوید مردم ایران باید برای جستجو و دریافت اطلاعات آزاد باشند و ایالات متحده نیز متعهد به توانمند ساختن آنها برای تماس با جهان است تا آنها بتوانند نظرات خود را بگویند و رژیم ایران را به خاطر اقداماتش مسئول بدانند.

وزارت خزانه داری آمریکا مسئول صدور مجوزهای کلی و موردی برای شرکت هایی است که می خواهند خدمات اینترنتی آنها در ایران قابل دسترسی باشد.

اخیرا روحانیون محافظه کار و همچنین برخی مقامات قضایی فشارهای خود را برای فیلتر کردن شبکه های اجتماعی پیام رسان در ایران تشدید کرده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG