لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۵

صفحه رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی هم در اینستاگرام از دسترس خارج شد


در ادامه از دسترس خارج شدن صفحات مقامات وابسته به سپاه از سوی اینستاگرام،‌‌ این‌بار رسانه های داخل ایران می‌گویند صفحه اینستاگرام رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی نیز از دسترس خارج شده است.

یک روز پس از مسدود شدن صفحه اعضای سابق و فعلی سپاه در اینستاگرام، روز چهارشنبه ۲۸ فرورین صفحه منتسب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی از دسترس خارج شده است.

رئیسی که بالاترین مرجع قوه قضائیه جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، کارنامه نقض حقوق بشر و به ویژه نقش آفرینی در کشتار مخالفان سیاسی در سال۶۷ اعتراضات و نگرانی‌های بسیاری را در پی داشته است.

روز سه‌شنبه نیز ابتدا صفحه رسمی قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و چند فرمانده دیگر سپاه پاسداران و مقام سابق جمهوری اسلامی در اینستاگرام از صبح روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین از دسترس خارج شده بود.

همچنین صفحه اینستاگرام انگلیسی رهبر جمهوری اسلامی نیز از جمله این صفحات از دسترس خارج شده، اگرچه هنوز صفحه فارسی او در دسترس است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۱۹ فروردین، در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و نام سپاه روز گذشته ۲۶ فروردین رسما به فهرست گروه‌های تروریستی خارجی اضافه شد.

اینستاگرام یکی از زیر مجموعه‌های شرکت فیسبوک در آمریکا است و پس از اجرایی شدن قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، اقدام به حذف این صفحات کرده است.

بسته شدن برخی دیگر از صفحات اعضای سابق و فعلی سپاه

صفحه‌های منتسب به سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرتیپ موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه‌انسانی ستادکل‌ نیروهای مسلح، محمدباقر قالیباف فرمانده سابق سپاه و عزت الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و عضو سابق سپاه از جمله صفحات اعضای سابق و فعلی سپاه در اینستاگرام هستند که از دسترس خارج شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG