لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

یک نماینده مجلس: تورم واقعی سه‌رقمی است


تورم بی‌سابقه در ایران
تورم بی‌سابقه در ایران

یحیی ابراهیمی، نماینده مجلس می‌گوید که تورم واقعی در کشور سه‌رقمی است و شرایط زندگی برای مردم بسیار سخت و دشوار شده است.

ابراهیمی به «اقتصاد۲۴» گفته است: «ناهماهنگی بین تیم اقتصادی دولت مشهود است و دیگر ناکارآمدی آن‌ها برای مردم، جای حرف باقی نگذاشته و دفاعی از دولت نمانده است. اکثر شعار‌هایی که دولت در زمینه اقتصادی داده بود، تحقق پیدا نکرده است.»

به باور وی «پیامد‌های اجتماعی مشکلات اقتصادی بسیار ناگوارتر از خود مشکلات اقتصادی است. مثلاً بزهکاری‌های اجتماعی، سوءتغذیه، جرم و جنایت، طلاق و ترک تحصیل دانش‌آموزان و فرار نخبگان همه با این روال، افزایش پیدا می‌کند.»

ابراهیمی تاکید کرده است: «واقعاً نمی‌دانم مردم دیگر چگونه باید زندگی کنند؟ الان تورم به شکل واقعی سه رقمی است و آقای رئیسی هم در بحث اقتصادی نتوانسته جوابگوی مردم باشد.»

گفتنی است بر اساس جدولی که استیو هانکه استاد اقتصاد دانشگاه جانز هاپکینز روز سه‌شنبه منتشر کرد ایران با نرخ تورم سالانه ۱۰۲درصد در رده ششم قرار دارد.

بر اساس این جدول کشورهایی چون سودان جنوبی، غنا، کوبا،‌ میانمار، ترکیه و سریلانکا در شرایطی به مراتب بهتر نسبت به ایران قرار گرفته‌اند.


در حالی که کمتر از یک هفته به آغاز سال نو مانده، رسانه‌های داخلی از افزایش چشمگیر قیمت کالاها و خدمات برای مصرف‌کنندگان خبر می‌دهند. پایگاه خبری امتداد در گزارشی از بازار شب عید ضمن بررسی نرخ تورم در اقلام خوراکی نوروزی نوشت که مردم امسال با جیب خالی به استقبال نوروز می‌روند.

XS
SM
MD
LG