لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۲

شلیک به یک روحانی در اصفهان؛ امام‌جماعت «مسجد بقیه‌الله» به بیمارستان منتقل شد


تصویر منتسب به محسن اخوان، مدیر پیشین مدرسه تبلیغی تخصصی بین‌المللی ناصریه
تصویر منتسب به محسن اخوان، مدیر پیشین مدرسه تبلیغی تخصصی بین‌المللی ناصریه

رسانه‌های ایران روز شنبه، ۱۱ تیرماه اعلام کردند که یک موتورسوار ناشناس به یک روحانی در شهر اصفهان حمله کرد و پس از شلیک چند گلوله به وی از محل متواری شد.

مجتبی کوچک‌زاده، مدیر اجرایی رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان به خبرگزاری دولتی «ایرنا» گفته است که «سید محسن اخوان» که امام جماعت «مسجد بقیه‌الله» در منطقه «برازنده» این شهر بوده، هدف «سوءقصد» قرار گرفته است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، محسن اخوان صبح امروز شنبه یازدهم تیرماه پس از بازگشت از مسجد، توسط راکب یک موتورسیکلت هدف شلیک گلوله قرار گرفت و پس از جراحت به بیمارستان غرضی اصفهان منتقل شد.

خبرگزاری «حوزه» که رسانه رسمی مدارس شیعی و دینی در ایران است، در این ارتباط نوشت که محسن اخوان پیش از این «مدیر مدرسه تبلیغی تخصصی بین‌المللی ناصریه» در حوزه علمیه اصفهان بوده است.

همزمان علیرضا ناجی، مسئول واحد روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان به خبرگزاری «ایمنا» گفته است که گلوله به «پهلوی» این روحانی شیعه اصابت کرده و به «اندام‌های حیاتی» او آسیبی وارد نشده است.

افزایش حمله به ائمه جماعات و روحانیون در طی ماه‌های گذشته سیری صعودی داشته است.

شانزدهم فروردین امسال نیز فردی که مقامات جمهوری اسلامی هویت او را «عبداللطیف مرادی» و ۲۱ ساله عنوان کرده بودند، با چاقو به «سه روحانی» در حرم امام هشتم شیعیان که در مرکز شهر مشهد قرار دارد، حمله کرد که منجر به کشته شدن دو نفر از آنها شد.

رسانه‌های رسمی در ایران ابتدا این ضارب را «تبعه افغانستان» معرفی کردند اما پس از آن، خبرگزاری «تسنیم» نزدیک به سپاه پاسداران ضارب را «ازبک‌تبار» معرفی کرد و سرانجام نیز اندکی بعد دادگستری خراسان رضوی روز سی‌ام خردادماه از «اجرای حکم اعدام ضارب سه روحانی در مشهد» خبر داد.

XS
SM
MD
LG