لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

پس از حدود چهارماه بازداشت؛ با درخواست قرار وثیقه «سحر تبر» موافقت نشد


وکیل «فاطمه خویشوند» معروف به «سحر تبر» خبر داد که مقام قضایی با تبدیل قرار بازداشت موکلش به قرار وثیقه موافقت نکرده است.

به گزارش رسانه های ایران، پیام درفشان، روز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه با بیان این که شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه با تبدیل قرار بازداشت موکلش به قرار وثیقه مخالفت کرده است، گفت که سحر تبر همچنان در زندان به سر می‌برد.

پرونده سحر تبر دختری که به واسطه انتشار عکس‌هایی با چهره ترسناک در اینستاگرام معروف شده بود، با اتهاماتی از جمله «معاونت در افساد فی‌الارض» به دادگاه انقلاب ارسال شده است. همچنین تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی چندی پس از بازداشت سحرتبر اعترافات او را پخش کرد.

این وکیل دادگستری زمان بعدی دادگاه خانم خویشوند را اردیبهشت ماه سال آینده اعلام کرده است. او افزود که اسناد مربوط به وضعیت جسمی و روحی و سوابق بیماری روانی موکلش در پرونده موجود است.

در حالی با درخواست قرار وثیقه سحر تبر مخالفت شده است که بارها متهمان سرشناس دولتی در پرونده‌های تخلفات مالی وثیقه‌های تعیین شده از سوی دادگاه را به راحتی تامین کرده و آزاد می‌شوند. این در حالی است که با درخواست مرخصی و وثیقه فعالان حقوق بشر و مدنی همچون نرگس محمدی در ایران مخالفت می شود.

ایالات متحده بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG