لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۸

در پی اعتراضات کارگری| ۷ کارگر «نیشکر هفت‌تپه» به حبس و شلاق محکوم شدند


گزارش‌ها حاکی است که چندین کارگر هفت تپه در دادگاهی در شهر شوش به هشت ماه حبس تعلیقی و شلاق محکوم شدند.

کانال مستقل کارگران هفت‌تپه در تلگرام با اعلام این خبر نوشت که شماری از کارگران هفت تپه در دادگاه شوش به هشت ماه حبس تعلیقی و تحمل ۲۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این منبع خبرهای مربوط به کارگران هفت‌تپه، به تعداد کارگران محکوم شده، اشاره نکرده است اما خبرگزاری ایلنا تعداد این افراد را ۷ کارگر اعلام کرد.

صدور حکم شلاق و حبس تعلیقی برای کارگران هفت تپه در شرایطی است که محاکمه اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و چند فعال کارگری دیگر در دادگاه انقلاب تهران در حال انجام است.

همچنین ایلنا گزارش داد که ۱۰ نفر از کارگران مجتمع نیشکر هفت‌تپه فردا چهارشنبه۲۳ مرداد باید در دادگستری شوش دانیال حاضر شوند؛ دو نفر از این ده نفر، عضو شورای اسلامی کار این واحد صنعتی هستند.

از قرار معلوم، این دادگاه‌ها به اعتراضات سال گذشته‌ کارگران نیشکر هفت‌تپه مربوط است.

کارگران «نیشکر هفت تپه» در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از سه ماه دستمزد معوقه خود از روز ۵ آبان سال گذشته دست به اعتصاب زدند. معترضان معتقد بودند کارفرمای بخش خصوصی توان مدیریت کارخانه را ندارد و شورای کارگری می تواند بهتر از کارفرما مجتمع نیشکر هفت تپه را اداره کند.

اما در مقابل نیروهای امنیتی برخوردی خشونت‌آمیز با این اعتراضات کارگری داشتند. در حالی که ماه‌ها از این اعتراضات می گذرد ولی تا کنون خواسته های کارگران برآورده نشده و همچنان بازداشت و برخوردهای امنیتی با فعالان کارگری و کارگران هفت تپه ادامه دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG