لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۴

سپیده قلیان از زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شد


پس از بازداشت دوباره سپیده قلیان فعال مدنی در بهمن سال گذشته، و تشکیل پرونده با چهار عنوان اتهامی، خبرها حاکی است که او از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده است.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران هفت تپه با اعلام این خبر گزارش داده است پیش از این سپیده قلیان و اسماعیل بخشی، با دستور مقامات امنیتی جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به همراه امیر (علی) امیرقلی از زندان سپیدار اهواز به زندان اوین منتقل شده بودند.

سپیده قلیان پس از بازداشت دوم و با تشکیل پرونده به «فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، همکاری با گروهای معاند و اخلال در نظم عمومی» متهم شده است.

اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی اولین بار در آبان سال گذشته و در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند. این دو پس از آزادی اعلام کردند که در دوران بازداشت شکنجه شده‌ و تحت فشار «اعتراف اجباری» کرده‌اند.

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک بیانیه به مناسبت روز جهانی کارگر از مقام های جمهوری اسلامی خواسته بود که کارگران و فعالان مدنی که در اعتصاب‌ها و سایر اعتراضات مسالمت آمیز بازداشت شدند را فورا آزاد کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG