لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۶

مادر یکی از متهمان پرونده فعالان محیط زیست: وضعیت جسمی فرزندم وخیم است


طاهر قدیریان یکی از متهمان پرونده فعالان محیط زیستی در ایران
طاهر قدیریان یکی از متهمان پرونده فعالان محیط زیستی در ایران

مادر طاهر قدیریان یکی از متهمان پرونده فعالان محیط زیست از وخیم بودن وضعیت جسمی فرزندش خبر داد.

مادر طاهر قدیریان که به تازگی با فرزندش در زندان اوین ملاقات کرده است روز چهارشنبه ۲۲ اسفند به خبرگزاری ایرنا گفت که در ملاقات اخیر، طاهر وضعیت جسمی خوبی نداشته و به شدت وزن کم کرده است.

مادر طاهر قدیریان گفته است که فرزندش به بیماری آی بی اس (سندروم روده بزرگ) مبتلاست و بنابر اظهارات فرزندش، پزشک بهداری اوین به او گفته باید توسط متخصص گوارش معاینه شود تا پزشک متخصص داروهای لازم را تجویز کند.

اما مادر این فعال محیط زیست زندانی عنوان کرد پزشکان متخصص به او گفته‌اند که این بیماری نمی تواند علت کاهش وزن فرزندش باشد و هر چه سریعتر آقای قدیریان باید مورد معاینه و معالجه قرار بگیرد.

مادر این فعال محیط زیست همچنین گفته است که با گذشت نزدیک به یک ماه و علی‌رغم دستور قاضی هنوز وکیل فرزندش با آقای قدیریان ملاقاتی نداشته است.

پرونده فعالان محیط زیست هشت متهم دارد که سه نفر با اتهام جاسوسی و چهار نفر نیز با اتهام فساد فی‌الارض روبرو هستند. همچنین برای یکی از متهمان اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی مطرح شده است.

در روزهای گذشته عفو بین‌الملل با ابراز نگرانی از احتمال صدور حکم اعدام برای تعدادی از فعالان محیط زیست بازداشت شده، طی اطلاعیه‌ای با عنوان «اقدام فوری»، حامیان حقوق بشر را ترغیب کرد با نگارش نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار آزادی فوری این افراد شوند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG