لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۶

«سکته خفیف» رضا شهابی فعال کارگری زندانی؛ ممانعت از انتقال به بیمارستان


آقای شهابی عضو «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» بود.
آقای شهابی عضو «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» بود.

«سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه» اعلام کرد که رضا شهابی، عضو زندانی این سندیکا، سکته کرده اما مسئولان زندان و دادستانی از اعزام او به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

بنا بر این گزارش خانواده این فعال حقوق کارگری در ملاقات روز چهارشنبه متوجه شده‌اند که «نیمه چپ صورت او افتادگی داشته و زیر چشمش نیز فرو رفتگی خاصی داشته است».

آقای شهابی به خانواده گفته که پزشک زندان تشخیص «سکته خفیف» داده است.

رضا شهابی پیش از این و در آذر ماه هم در پی سردردهای مداوم و بی‌حسی پاهایش از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی منتقل شد و پزشک متخصص تشخیص داد آقای شهابی به دلیل وخامت وضعیت جسمانی توانایی تحمل زندان ندارد. با این حال پس از معاینه دوباره به زندان بازگردانده شد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران هشدار داده که ادامه زندان رضا شهابی با این وضعیت « تصمیم به حذف تدریجی این کارگر زندانی» است.

این عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد که سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد، پس از چهار سال زندان برای درمان و جراحی به مرخصی رفت اما با پایان یافتن محکومیت او، دادستان اعلام کرد که پنج ماه از مرخصی درمانی او غیبت محسوب شده و باید برای سپری کردن آن به زندان بازگردد.

همچنین دادگاه مرداد ماه امسال به همسر او اعلام کرد که آقای شهابی به یک سال دیگر زندان محکوم شده و باید روی هم رفته ۱۷ ماه دیگر در زندان باشد.

رضا شهابی در اعتراض به وضعیت خود در زندان به مدت پنجاه روز اعتصاب غذا کرد که موجب تشدید بیماری‌های او شده است.

برخورد جمهوری اسلامی با فعالان مدنی و حقوق بشر و زندانی کردن فعالان صنفی انتقاد وزارت خارجه آمریکا را نیز در پی داشته و بارها در گزارش سالیانه حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا به آن اشاره شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG