لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

سپیده قلیان فعال مدنی به اعتصاب غذای خود پایان داد


سپیده قلیان، فعال مدنی که از ۲۸ مهر در زندان اعتصاب غذا کرده بود، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

کمپین دفاع از بازداشت شدگان هفت تپه روز جمعه سوم آبان با اعلام این که رئیس زندان قرچک ورامین پنجشنبه شب به سپیده قلیان وعده پیگیری تمامی خواسته‌های او را داد نوشت که این زندانی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

سپیده قلیان فعال مدنی «در اعتراض به افزایش فشار به خانواده‌اش و بد رفتاری مسئولان زندان قرچک با زندانیان» اعتصاب غذا کرده بود.

کمپین دفاع از بازداشت شدگان هفت تپه و زندانیان ترقی‌خواه گزارش داده بود که خواهر سپیده قلیان که بازداشت شده بود ساعت ۳ بامداد روز ۲۹ مهر آزاد شد.

پیش از این نیز مهدی قلیان برادر سپیده قلیان، فعال مدنی که به همراه خواهرش بازداشت شده بود، با وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

سپیده قلیان پیشتر نیز در اول مرداد حدود یک هفته به دلیل «ظلم‌ها و بی‌حرمتی‌هایی که در حق خود، پدر و مادرش روا شده و انتقال‌های گوناگون به زندان‌های متعدد» دست به اعتصاب غذا زده بود.

این فعال مدنی که در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده است، در مجموع به ۱۸ سال حبس محکوم شد. او به همراه اسماعیل بخشی پس از بازداشت اولیه خود اعلام کردند که مورد شکنجه و اعترافات اجباری قرار گرفته‌اند. افشاگری آن‌ها باعث شد تا بار دیگر بازداشت شوند.

پیش از این نیز حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده، در پیام توئیتری از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر (اول ماه مه) انتقاد کرد و نوشت «رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG