لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۰

سرکوب آزادی بیان در ایران ادامه دارد؛ مجری سابق صدا و سیما بازداشت شد


محمود شهریاری مجری سابق تلویزیون جمهوری اسلامی
محمود شهریاری مجری سابق تلویزیون جمهوری اسلامی

محمود شهریاری‌، مجری سابق صدا و سیمای ایران که در حال حاضر ممنوع التصویر است، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بر اساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی،‌ این مجری سابق صدا و سیما روز سه‌شنبه ۲۶ فروردین، با حکم قضایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

لازم به ذکر است که تا به این لحظه از دلیل بازداشت آقای شهریاری اطلاعات دقیقی در دست نیست. هرچند گفته می‌شود‌ محمود شهریاری، که از جمله افراد منتقد به نحوه مبارزه و روش کنترل شیوع ویروس کرونا توسط جمهوری اسلامی است، در صفحه اینستاگرام خود اخبار،‌ مطالب، و ویدئوهایی انتقادی از وضعیت فعلی ایران را منتشر کرده است که انتشار آنها می‌تواند بهانه بازداشت او باشد.

بنا بر گزارش‌های موجود، وی به تازگی با انتشار اخباری در فضای مجازی از شهروندان خواسته بود با توجه به شیوع ویروس کرونا برای خرید مواد غذایی و مایحتاج روزانه خود به فروشگاه‌ها مراجعه کنند.

این اولین بار نیست که با محمود شهریاری برخورد قضایی می‌شود‌. پیش ازاین نیز رسانه‌های رسمی ایران از برخورد قضایی با این مجری سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و پلمپ کردن یک سالن در اهواز به بهانه «برگزاری جشن» همزمان با روزهای «عزاداری» برای قاسم سلیمانی خبر داده بودند.

نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر و دولت ایالات متحده تاکنون بارها جمهوری اسلامی را به نقض آزادی بیان و سرکوب فعالان مدنی متهم کرده و از آن رژیم خواسته اند که روزنامه‌نگاران، نویسندگان، و شهروندان عادی - که صرفا به دلیل ابراز عقیده یا انجام وظیفه و شغل خود زندانی شده‌اند - را آزاد کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG